“Nar” şagirdlər arasında oxu mədəniyyətini təşviq edir “Nar” şagirdlər arasında oxu mədəniyyətini təşviq edir
Sərfəli xidmətləri və regionlara diqqəti ilə seçilən mobil operator “Nar” bu dəfə Azərbaycanın cənub bölgəsində sosial məsuliyyət layihəsi həyata keçirdi. Belə ki, “Nar”ın dəstəyi ilə Salyan rayonunun İsfəndiyar Həsənov adına Sarvan kənd tam orta məktəbində “Kitab dostu” guşəsi yaradılıb.
“Nar” “Kitab dostu” guşəsinə şagirdlərin mütaliə bacarıqlarını inkişaf etdirəcək 100-dən çox kitab hədiyyə edib. Seçilmiş kitablar məktəblilərin həm təhsil uğurları, həm də şəxsi inkişafları üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
Qeyd edək ki, “Kitab dostu” guşəsini ziyarət etmək məqsədilə mobil operatorun nümayəndələri Sarvan kənd məktəbinin qonağı olublar, məktəbin müəllim heyətinin təşkil etdiyi tədbirdə iştirak edərək istedadlı şagirlərin ifasında vətənpərvərlik mövzusunda tamaşalar izləyiblər.
Bu təşəbbüs “Nar”ın Salyan şəhərində yeni mağazasının açılışı ilə yanaşı həyata keçirilib və şirkətin hər bir regional genişlənməni faydalı sosial layihələrlə müşayiət etmək ənənəsinin növbəti örnəyidir.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_84566145d149e968298edd609_o.jpg
Отличающийся выгодными услугами и вниманием к регионам мобильный оператор «Nar» на этот раз реализовал образовательно-социальный проект в южном регионе Азербайджана. При поддержке компании в средней школе имени Исфандияра Гасанова в селе Сарван Сальянского района был создан уголок «Книжный друг».
Мобильный оператор подарил более 100 книг для уголка «Книжный друг» с целью развития у учащихся интереса к чтению. Подобранные издания имеют особое значение как для учебных достижений школьников, так и для их личностного развития.
Следует отметить, что представители мобильного оператора посетили школу села Сарван, приняли участие в мероприятии, организованном педагогическим коллективом, и посмотрели патриотические постановки в исполнении талантливых учеников.
Эта инициатива совпала с открытием нового магазина «Nar» в городе Сальян и стала очередным примером традиции компании сопровождать каждое региональное расширение значимыми социальными проектами.