“Nar” şagirdlər arasında oxu mədəniyyətini təşviq edir “Nar” şagirdlər arasında oxu mədəniyyətini təşviq edir
Sərfəli xidmətləri və regionlara diqqəti ilə seçilən mobil operator “Nar” bu dəfə Azərbaycanın cənub bölgəsində sosial məsuliyyət layihəsi həyata keçirdi. Belə ki, “Nar”ın dəstəyi ilə Salyan rayonunun İsfəndiyar Həsənov adına Sarvan kənd tam orta məktəbində “Kitab dostu” guşəsi yaradılıb.
“Nar” “Kitab dostu” guşəsinə şagirdlərin mütaliə bacarıqlarını inkişaf etdirəcək 100-dən çox kitab hədiyyə edib. Seçilmiş kitablar məktəblilərin həm təhsil uğurları, həm də şəxsi inkişafları üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
Qeyd edək ki, “Kitab dostu” guşəsini ziyarət etmək məqsədilə mobil operatorun nümayəndələri Sarvan kənd məktəbinin qonağı olublar, məktəbin müəllim heyətinin təşkil etdiyi tədbirdə iştirak edərək istedadlı şagirlərin ifasında vətənpərvərlik mövzusunda tamaşalar izləyiblər.
Bu təşəbbüs “Nar”ın Salyan şəhərində yeni mağazasının açılışı ilə yanaşı həyata keçirilib və şirkətin hər bir regional genişlənməni faydalı sosial layihələrlə müşayiət etmək ənənəsinin növbəti örnəyidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_84566145d149e968298edd609_o.jpg
Well-known for its affordable services and regional focus, mobile operator Nar has implemented a social responsibility project in the southern region of Azerbaijan. With Nar’s support, a “Bookmate” corner has been established at the Isfandiyar Hasanov Sarvan Village Secondary School in the Salyan district.
The mobile operator donated more than 100 books to the “Bookmate” corner to help students develop their reading skills. The selected books hold special importance for students’ educational success as well as their personal development.
It should be noted that representatives of the mobile operator visited the Sarvan Village School to attend an event organized by the school’s teachers, where they enjoyed patriotic-themed performances by talented students.
This initiative coincided with the opening of Nar’s new store in Salyan and serves as yet another example of the company’s tradition of complementing each regional expansion with meaningful social projects.