https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_007d162357b3761e3f68e60c7_o.jpg
Ölkənin ən böyük maliyyə institutlarından biri olan Kapital Bank beynəlxalq maliyyə bazarında yeni bir zirvəni fəth edərək, öz tarixində ilk sindikatlaşdırılmış kredit sazişini uğurla imzaladı. Körfəz regionunun aparıcı bankı olan “Mashreq Bank”ın təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən bu tarixi saziş mərasimi 11 noyabr 2025-ci il tarixində Dubay şəhərində hər iki bankın rəhbərləri tərəfindən rəsmiləşdirildi. Əməkdaşlıq çərçivəsində Kapital Bank-a 50 milyon ABŞ dolları həcmində sindikatlaşdırılmış kredit vəsaitinin cəlbi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, bu əməkdaşlığın əsası ötən aylarda Körfəz regionunda aparılan məqsədyönlü təqdimatlar zamanı qoyulub. Belə ki, Kapital Bank-ın Baş Maliyyə İnzibatçısı və İdarə Heyətinin üzvü Emin Məmmədovun rəhbərliyi ilə bankın nümayəndə heyətinin Doha və Dubay səfəri çərçivəsində regionun əsas maliyyə institutlarına bankın güclü maliyyə göstəriciləri, dayanıqlı inkişaf strategiyası və gələcək investisiya planları təqdim edilib. Məhz bu təqdimatların uğurlu davamı olaraq imzalanan saziş, Kapital Bank-ın beynəlxalq maliyyə bazarında etibarlı və sabit tərəfdaş statusunu daha da möhkəmləndirib.
Tədbirdən dərhal sonra öz sosial media kanalında paylaşım edən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov bu əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirib. “Bu əməkdaşlıq bankımızın maliyyə dayanıqlılığını artırmaqla yanaşı, həm də Azərbaycanın maliyyə sektoru üçün yeni beynəlxalq imkanlar yaradır. Bir ekosisteminin əsas hissəsi olaraq gələcək hədəfimiz beynəlxalq tərəfdaşlıqları keyfiyyətcə yeni səviyyəyə qaldırmaqdır. Biz bu resursları ölkəmizin rəqəmsal transformasiya prosesini gücləndirməyə və uzunmüddətli dayanıqlı iqtisadi inkişafı təmin edən layihələrə yönəldərək ölkə iqtisadiyyatına dəyər qatmağa davam edəcəyik”.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 118 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_007d162357b3761e3f68e60c7_o.jpg
One of the largest financial institutions in the country, Kapital Bank, has reached a new milestone in the international financial market by successfully signing the first syndicated loan agreement in its history. The signing ceremony of this landmark agreement took place on November 11, 2025, in Dubai, and was officially concluded by the executives of both financial institutions, with the organizational support of the leading Gulf-based bank – Mashreq Bank.
As part of this cooperation, Kapital Bank will attract a syndicated loan facility of USD 50 million.
The foundation of this partnership was laid during a series of targeted presentations held in the Gulf region in recent months. During visits to Doha and Dubai, a delegation from Kapital Bank, led by Chief Financial Officer and Member of the Management Board Emin Mammadov, presented the bank’s strong financial performance, sustainable development strategy, and future investment plans to major financial institutions in the region.
The newly signed agreement represents a logical continuation of these successful engagements and further strengthens Kapital Bank’s reputation as a reliable and stable partner in the international financial market.
Following the signing ceremony, Chairman of the Management Board and Chief Executive Officer of Kapital Bank, Farid Huseynov, shared his thoughts on the agreement on the bank’s official social media channels, emphasizing the importance of this milestone: “This collaboration not only enhances our bank’s financial resilience but also opens up new international opportunities for Azerbaijan’s financial sector. As a key part of the Bir ecosystem, our goal is to elevate international partnerships to a new qualitative level. The attracted resources will be directed towards accelerating our country’s digital transformation and supporting projects that foster long-term, sustainable economic growth.”