https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_007d162357b3761e3f68e60c7_o.jpg
Ölkənin ən böyük maliyyə institutlarından biri olan Kapital Bank beynəlxalq maliyyə bazarında yeni bir zirvəni fəth edərək, öz tarixində ilk sindikatlaşdırılmış kredit sazişini uğurla imzaladı. Körfəz regionunun aparıcı bankı olan “Mashreq Bank”ın təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən bu tarixi saziş mərasimi 11 noyabr 2025-ci il tarixində Dubay şəhərində hər iki bankın rəhbərləri tərəfindən rəsmiləşdirildi. Əməkdaşlıq çərçivəsində Kapital Bank-a 50 milyon ABŞ dolları həcmində sindikatlaşdırılmış kredit vəsaitinin cəlbi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, bu əməkdaşlığın əsası ötən aylarda Körfəz regionunda aparılan məqsədyönlü təqdimatlar zamanı qoyulub. Belə ki, Kapital Bank-ın Baş Maliyyə İnzibatçısı və İdarə Heyətinin üzvü Emin Məmmədovun rəhbərliyi ilə bankın nümayəndə heyətinin Doha və Dubay səfəri çərçivəsində regionun əsas maliyyə institutlarına bankın güclü maliyyə göstəriciləri, dayanıqlı inkişaf strategiyası və gələcək investisiya planları təqdim edilib. Məhz bu təqdimatların uğurlu davamı olaraq imzalanan saziş, Kapital Bank-ın beynəlxalq maliyyə bazarında etibarlı və sabit tərəfdaş statusunu daha da möhkəmləndirib.
Tədbirdən dərhal sonra öz sosial media kanalında paylaşım edən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov bu əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirib. “Bu əməkdaşlıq bankımızın maliyyə dayanıqlılığını artırmaqla yanaşı, həm də Azərbaycanın maliyyə sektoru üçün yeni beynəlxalq imkanlar yaradır. Bir ekosisteminin əsas hissəsi olaraq gələcək hədəfimiz beynəlxalq tərəfdaşlıqları keyfiyyətcə yeni səviyyəyə qaldırmaqdır. Biz bu resursları ölkəmizin rəqəmsal transformasiya prosesini gücləndirməyə və uzunmüddətli dayanıqlı iqtisadi inkişafı təmin edən layihələrə yönəldərək ölkə iqtisadiyyatına dəyər qatmağa davam edəcəyik”.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 118 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_007d162357b3761e3f68e60c7_o.jpg
Один из крупнейших финансовых институтов страны – Kapital Bank достиг новой вершины на международном финансовом рынке, успешно заключив в своей истории первое синдицированное кредитное соглашение. Церемония подписания этого исторического документа состоялась 11 ноября 2025 года в Дубае и была официально оформлена руководителями обеих финансовых структур при организационной поддержке ведущего банка Персидского залива – Mashreq Bank.
В рамках сотрудничества предусмотрено привлечение синдицированного кредита в размере 50 миллионов долларов США для Kapital Bank.
Следует отметить, что основа данного партнёрства была заложена в ходе целевых презентаций, проведённых в странах Персидского залива в предыдущие месяцы. Так, в рамках визитов делегации Kapital Bank в Доху и Дубай под руководством главного финансового директора и члена Правления Kapital Bank Эмина Маммадова, ключевым финансовым институтам региона были представлены сильные финансовые показатели банка, его стратегия устойчивого развития и планы по дальнейшему привлечению инвестиций.
Подписанное соглашение стало логическим продолжением этих успешных встреч и ещё более укрепило репутацию Kapital Bank как надёжного и стабильного партнёра на международном финансовом рынке.
Сразу после церемонии подписания председатель Правления и главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов поделился впечатлениями в своих официальных социальных сетях, высоко оценив достигнутую договорённость: «Это сотрудничество не только укрепляет финансовую устойчивость нашего банка, но и открывает новые международные возможности для финансового сектора Азербайджана. Как ключевая часть экосистемы Bir, мы ставим перед собой цель вывести международные партнёрства на качественно новый уровень. Привлечённые ресурсы будут направлены на усиление процессов цифровой трансформации в нашей стране и реализацию проектов, способствующих долгосрочному устойчивому экономическому развитию Азербайджана».
Kapital Bank – первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и обладает крупнейшей сетью обслуживания в Азербайджане: 118 филиал и 53 отделения по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для оформления заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk. Для заказа карты Birbank: https://kbl.az/prcrc.