https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b19c1d3edbc5e739826a7fc30_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanası 12 Noyabr – Konstitusiya Günü münasibətilə ənənəvi kitab sərgisi təşkil edib.
Sərgidə 1995-ci il noyabrın 12-də ümumxalq referendumu ilə Azərbaycan Respublikasının ilk Konstitusiyasının qəbul olunması, 1996-cı il fevralın 6-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin Sərəncamı ilə 12 noyabrın Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Günü elan edilməsi haqda məlumatları, Konstitusiya hüququ, tarixi, Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası kimi mövzularda 50-dən çox nəşr nümayiş olunur.
Konstitusiyamızın dövlətçilik tariximizdəki rolunun gənc nəslə çatdırılmasına öz töhfəsini verəcək sərgi həftənin sonunadək ziyarətçilərin üzünə açıq olacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_b19c1d3edbc5e739826a7fc30_o.jpg
Научная библиотека Бакинского государственного университета (БГУ) организовала книжную выставку, посвящённую 12 Ноября – Дню Конституции.
На выставке представлена информация о принятии первой Конституции Азербайджанской Республики 12 ноября 1995 года, объявлении 12 ноября Днём Конституции Азербайджанской Республики Распоряжением великого лидера Гейдара Алиева от 6 февраля 1996 года, а также более 50 изданий по таким темам, как конституционное право, его истории, общенациональный лидер Гейдар Алиев и Конституция Азербайджанской Республики.