Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO
Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO
Oktyabrın 12-də Bakıda Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
İclasda Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev, Belarus Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor Viktor Qulyeviç, Qazaxıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-leytenant Marat Xusainov, Qırğızıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor Erlis Terdikbayev, Özbəkistan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor ŞuxratXalmuxamedov, Rusiya Federasiyası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisinin müavini general-polkovnik Sergey İstrakovvə Tacikistan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı hərbi attaşesi polkovnik Rüstəm Cumayev iştirak ediblər.
İclasda Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev giriş sözü ilə çıxış edib.
Tədbirdə hərbi əməkdaşlığın cari il üzrə yekun nəticələri, növbəti il üçün inkişaf perspektivləri, həmçinin sülhün və təhlükəsizliyin təmin olunması və qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər müzakirə olunub.
İclasın sonunda yekun protokollar imzalanıb, MDB iştirakçı dövlətlərinin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclasının 2023-cü ildə Rusiya Federasiyasında keçirilməsi haqqında qərar qəbul edilib.
Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik K.Vəliyev iclasda yekun nitqlə çıxış edib.

В Баку состоялось очередное заседание Комитета начальников штабов Вооруженных Сил государств-участников СНГ - ВИДЕО
В Баку состоялось очередное заседание Комитета начальников штабов Вооруженных Сил государств-участников СНГ - ВИДЕО В Баку состоялось очередное заседание Комитета начальников штабов Вооруженных Сил государств-участников СНГ - ВИДЕО
12 октября в Баку прошло очередное заседание Комитета начальников штабов вооружённых сил государств-участников Содружества Независимых государств (СНГ).
В работе заседания приняли участие начальник Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковник Керим Велиев, начальник Генерального штаба Вооружённых Сил Беларуси генерал-майор Виктор Гулевич, начальник Генерального штаба Вооружённых Сил Казахстана генерал-лейтенант Марат Хусаинов, начальник Генерального штаба Вооружённых Сил Кыргызстана генерал-майор Эрлис Тердикбаев, начальник Генерального штаба Вооружённых Сил Узбекистана генерал-майор Шухрат Халмухамедов, заместитель начальника Генерального штаба Вооружённых сил Российской Федерации генерал-полковник Сергей Истраков и военный атташе Таджикистана в Российской Федерации полковник Рустам Джумаев.
На заседании со вступительной речью выступил начальник Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковник Керим Велиев.
В ходе мероприятия были обсуждены достигнутые в нынешнем году результаты военного сотрудничества, перспективы развития на предстоящий год, вопросы обеспечения мира и безопасности, и другие темы, представляющие взаимный интерес.
В заключение были подписаны итоговые протоколы, принято решение о проведении в 2023 году очередного заседания Комитета начальников штабов вооружённых сил государств-участников СНГ в Российской Федерации.
Начальник Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковник К.Велиев выступил на заседании с заключительной речью.