Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO
Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO Bakıda MDB iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib - VİDEO
Oktyabrın 12-də Bakıda Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) iştirakçı dövlətlərin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
İclasda Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev, Belarus Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor Viktor Qulyeviç, Qazaxıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-leytenant Marat Xusainov, Qırğızıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor Erlis Terdikbayev, Özbəkistan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi general-mayor ŞuxratXalmuxamedov, Rusiya Federasiyası Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisinin müavini general-polkovnik Sergey İstrakovvə Tacikistan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı hərbi attaşesi polkovnik Rüstəm Cumayev iştirak ediblər.
İclasda Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev giriş sözü ilə çıxış edib.
Tədbirdə hərbi əməkdaşlığın cari il üzrə yekun nəticələri, növbəti il üçün inkişaf perspektivləri, həmçinin sülhün və təhlükəsizliyin təmin olunması və qarşılıqlı maraq kəsb edən digər məsələlər müzakirə olunub.
İclasın sonunda yekun protokollar imzalanıb, MDB iştirakçı dövlətlərinin Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsinin növbəti iclasının 2023-cü ildə Rusiya Federasiyasında keçirilməsi haqqında qərar qəbul edilib.
Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik K.Vəliyev iclasda yekun nitqlə çıxış edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_d4e9fd3c23e9906e809440d30_o.jpg
On October 12, the regular meeting of the Committee of Chiefs of Staff of the Armed Forces of the Commonwealth of Independent States (CIS) member states was held in Baku.
The meeting was attended by the Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev, the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Belarus, Major General Viktor Gulevich, the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Kazakhstan, Lieutenant General Marat Khusainov, the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Kyrgyzstan, General Major Erlis Terdikbaev, the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, Major General Shukhrat Khalmukhamedov, the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Russian Federation, Colonel General Sergey Istrakov, and the military attaché of the Republic of Tajikistan to the Russian Federation, Colonel Rustam Jumaev.
The Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev delivered an opening speech at the meeting.
The final outcomes of military cooperation for the current year, development prospects for the next year, as well as issues of ensuring peace and security and other aspects of mutual interest were discussed at the event.
Following the meeting, the final protocols were signed, and a decision on holding the next meeting of the Committee of Chiefs of Staff of the Armed Forces of the CIS member states in the Russian Federation in 2023 was made.
The Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General K.Valiyev delivered a closing speech at the meeting.