https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_42577068eac3e502c984718da_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev İslam İnkişaf Bankı qrupunun sədri Məhəmməd Süleyman Əl-Casir ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı AZCON Holding-ə daxil olan şirkətlərlə effektiv tərəfdaşlığın qurulması və layihələrin maliyyələşdirilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Tərəflər, həmçinin gələcək əməkdaşlıq üçün imkanların araşdırılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə ölkəmizin təcrübə mübadiləsi və qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduğu bildirilib.
Məhəmməd Süleyman Əl-Casir Azərbaycanda son illər ərzində rəqəmsallaşma sahəsində görülən işləri yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_42577068eac3e502c984718da_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Muhammad Sulaiman Al Jasser, Chairman of the Islamic Development Bank (IsDB) Group.
During the meeting, the parties discussed building effective partnerships with companies under AZCON Holding and financing projects.
They also exchanged views on exploring opportunities for further cooperation.
At the meeting, it was emphasized that Azerbaijan is keen to enhance the exchange of experience and expand mutual cooperation.
Muhammad Sulaiman Al Jasser praised the significant progress achieved in the field of digitalization in Azerbaijan in recent years.