https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_42577068eac3e502c984718da_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev İslam İnkişaf Bankı qrupunun sədri Məhəmməd Süleyman Əl-Casir ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı AZCON Holding-ə daxil olan şirkətlərlə effektiv tərəfdaşlığın qurulması və layihələrin maliyyələşdirilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Tərəflər, həmçinin gələcək əməkdaşlıq üçün imkanların araşdırılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə ölkəmizin təcrübə mübadiləsi və qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduğu bildirilib.
Məhəmməd Süleyman Əl-Casir Azərbaycanda son illər ərzində rəqəmsallaşma sahəsində görülən işləri yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_42577068eac3e502c984718da_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с председателем группы Исламского банка развития Мухаммадом Сулейманом Аль-Джасиром.
В ходе встречи обсуждались вопросы налаживания эффективного партнерства и финансирования проектов с компаниями в составе AZCON Holding.
Стороны также обменялись мнениями по изучению возможностей будущего сотрудничества.
На встрече была высказана заинтересованность нашей страны в обмене опытом и расширении взаимного сотрудничества.
Мухаммад Сулейман Аль-Джасир подчеркнул, что высоко оценивает работу, проделанную в Азербайджане за последние годы в сфере цифровизации.