https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d932fbcf7d95ff732bf308849_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Əbu-Dabi İnkişaf Fondu, Küveyt Ərəb İqtisadi İnkişaf Fondu və Səudiyyə İnkişaf Fondunun nümayəndə heyətləri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı qonaqlara AZCON Holding-ə daxil olan şirkətlərin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdikləri layihələr və gələcək planları barədə ətraflı məlumat verilib.
Xüsusilə telekommunikasiya, rəqəmsallaşma və nəqliyyat sahələrində innovativ layihələrin maliyyələşdirilməsi, beynəlxalq maliyyə resurslarının cəlb olunması, eləcə də bu istiqamətlərdə investisiya təşəbbüslərinin həyata keçirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Eyni zamanda birgə əməkdaşlığın gücləndirilməsi və uzunmüddətli tərəfdaşlıq mexanizmlərinin formalaşdırılmasına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d932fbcf7d95ff732bf308849_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с делегациями Фонда развития Абу-Даби, Кувейтского фонда арабского экономического развития и Саудовского фонда развития.
В ходе встречи гостям была предоставлена подробная информация о направлениях деятельности компаний в составе AZCON Holding, реализованных ими проектах и планах на будущее.
Обсуждались возможности финансирования инновационных проектов, привлечения международных финансовых ресурсов, а также реализации инвестиционных инициатив в данных направлениях, особенно в сферах телекоммуникаций, цифровизации и транспорта.
Также состоялся обмен мнениями по вопросам укрепления совместного сотрудничества и формирования механизмов долгосрочного партнерства.