https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_276932072f6b260764e55d862_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Coğrafiya fakültəsinin "Turizm işi" ixtisaslaşması üzrə II kurs magistrantı İlkin Namazov Macarıstanda keçirilən pauerliftinq (powerlifting) idman növü üzrə WPA Dünya Çempionatının qalibi olub.
Macarıstanın Lakitelek şəhərində keçirilən "WPA World Championship Powerlifting" yarışında Azərbaycan komandası uğurla çıxış edərək bir sıra qızıl medallar qazanıb.
Komandanın gənc üzvü, Coğrafiya fakültəsinin magistrantı İlkin Namazov pauerliftinq idman növü üzrə 140 kq çəki dərəcəsində gənclər arasında I yeri, açıq kateqoriyada isə II yeri qazanıb. İlkin Namazov həmçinin, "deadlift" hərəkəti üzrə birinci yerin sahibi olub.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_276932072f6b260764e55d862_o.jpg
Магистрант географического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Илькин Намазов стал победителем чемпионата мира WPA по пауэрлифтингу, прошедшего в Венгрии.
Сборная Азербайджана успешно выступила на чемпионате мира WPA по пауэрлифтингу и завоевала ряд золотых медалей.
Молодой участник команды магистрант БГУ Илькин Намазов занял 1-е место среди юношей в весовой категории 140 кг по пауэрлифтингу и 2-е место в открытой категории. Илькин Намазов также занял первое место в упражнении «deadlift» («становая тяга»).