https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_0a234e191448b7377e3dde3b2_o.jpg
Baku Jazz Festival 2025 Şeril "Pepsii" Reylinin və ABŞ-ın Interplay qrupunun Heydər Əliyev Mərkəzində keçirdiyi coşğulu konsertlə başa çatdı. Şeril "Pepsii" Reylinin ən çox 1988-ci ildə çıxan "Thanks for My Child" hiti tanınır. Onun üslubu gospel, R&B və soul elementlərini özündə birləşdirir. Interplay enerjisi, virtuozluğu və caz, rok və fank elementlərini ahəngdar bir palitraya qarışdırmaq bacarığı ilə tanınır.
Festivalın yekun konserti çoxlu sayda caz həvəskarlarını, xarici diplomatları, mədəniyyət və incəsənət xadimlərini cəlb etdi.
Baku Jazz Festival 2025 24-31 oktyabr tarixlərində keçirildi. Səkkiz gün ərzində dünyanın hər yerindən ən yaxşı caz musiqiçiləri Bakıda çıxış edəcəklər. Baku Jazz Festival-na konsertlər, sərgilər, cem-sessiyalar, film nümayişləri, ustad dərsləri, seminarlar və tanınmış musiqi bloqçuları ilə görüşlər daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_0a234e191448b7377e3dde3b2_o.jpg
Baku Jazz Festival 2025 завершился зажигательным концертом Шерил «Пепси» Рейли и группы Interplay (США) в Центре Гейдара Алиева.
Шерил «Пепси» Рейли наиболее известна своим хитом «Thanks for My Child», выпущенным в 1988 году. Её стиль сочетает элементы госпела, R&B и соула. Группа Interplay известна своей энергетикой, виртуозностью и способностью объединять элементы джаза, рока и фанка в единую гармоничную палитру.
Заключительный концерт фестиваля собрал большое количество любителей джаза, иностранных дипломатов, деятелей культуры и искусства.
Baku Jazz Festival 2025 проходил с 24 по 31 октября. На протяжении восьми дней в Баку выступают лучшие джазовые музыканты со всего мира. Baku Jazz Festival включает концерты, выставки, джем-сейшны, кинопоказы, мастер-классы, семинары, встречи с известными музыкальными блогерами.