https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_69be27d13d1c4b5637abb1d36_o.jpg
Vətən Müharibəsində qazanılmış Qələbənin 5-ci ildönümünə həsr edilmiş aksiyada “AzInTelecom” MMC-nin rəhbərliyi, əməkdaşları, o cümlədən hazırda şirkətdə çalışan Vətən Müharibəsi iştirakçıları iştirak ediblər.
Əvvəlcə əkin üçün təyin olunmuş ərazidə şəhidlərimizin xatirəsi 1 dəqiqəlik sükutla yad olunub, daha sonra aksiyaya start verilib. Aksiya çərçivəsində Ağdamın işğaldan azad edilmiş ərazisində ümumilikdə 500-dən çox şam ağacı əkilib. Daha sonra ilkin suvarma işi aparılıb, ağaclara aqrotexniki qulluq göstərilib.
Aksiyanın təşkil edilməsində məqsəd işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə yaşıllıq zolaqlarını artırmaq, ekoloji tarazlığı bərpa etmək və ekomədəniyyətin formalaşması prosesinə töhfə vermək olub.
Aksiya Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin və “Qayıdış könüllüləri”nin dəstəyi ilə həyata keçirilib.

AzInTelecom организовал акцию по посадке деревьев в Агдаме
AzInTelecom организовал акцию по посадке деревьев в Агдаме AzInTelecom организовал акцию по посадке деревьев в Агдаме
ООО «AzInTelecom» провело акцию по посадке деревьев в освобождённом селе Хыдырлы Агдамского района.
Мероприятие, посвященное 5-й годовщине Победы в Отечественной войне, объединило руководство и сотрудников компании, среди которых были и участники войны, продолжающие сегодня свою деятельность в «AzInTelecom».
Акция началась с минуты молчания в память о шехидах. После этого участники акции приступили к посадке деревьев. На освобождённых территориях Агдама посажено свыше 500 сосен. Посадка сопровождалась первичным поливом и агротехническим уходом.
Целью проведения акции было увеличение зеленых зон на освобожденных от оккупации территориях, восстановление экологического баланса и внесение вклада в процесс формирования эко культуры.
Акция была проведена при поддержке Специального представительства Президента Азербайджанской Республики в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах и общественного объединения «Qayıdış könüllüləri».