https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_679bc3e7ba230cca217fb40ac_o.jpg
Hər il ənənəvi olaraq PAŞA Qrup şirkətlərinin əməkdaşlarının sinerjisini gücləndirmək və korporativ dəyərlərə sadiqliyini təşviq etmək məqsədilə keçirilən “Xəmsə” birlik yarışının qala gecəsi baş tutdu. PAŞA Holdinq və Kapital Bank-ın təşkilatçılığı ilə keçirilən bu müsabiqə PAŞA Holdinq və onun strateji aktivlərində icra olunan layihələrin beş əsas korporativ dəyərə – “Dürüstlük”, “Sahibkarlıq ruhu”, “Keyfiyyət”, “Əməkdaşlıq” və “Gəlirliliyə” uyğunluğunu və onlara verdiyi töhfəni müəyyən edən ən böyük korporativ yarışmadır.
30 Oktyabr 2025-ci il tarixində keçirilən qala gecəsinin açılış nitqi PAŞA Holdinq-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov tərəfindən edildi.
Builki yarışmada Kapital Bank iki layihə ilə qalibiyyət əldə etdi. Belə ki, işəgötürən brendi olaraq böyük nüfuza sahib olan şirkət həm “Əməkdaşlıq” dəyəri üzrə əməkdaşların daxili kommunikasiyası üçün bütün imkanlara sahib olan “360 İntranet Portal” layihəsi, həm də “Keyfiyyət” dəyəri üzrə “Müştəri Şikayətlərinin İdarə olunmasında İnnovativ Transformasiya” layihəsi ilə mükafat qazandı. Qrupdaxili səsvermənin yekun nəticələrinə əsasən builki “Xəmsə” bilik yarışının qalibləri arasında PAŞA Bank iki, PAŞA Sığorta iki, PAŞA Həyat Sığorta isə bir layihə ilə yer aldılar.
Tədbirin ən yaddaqalan məqamlarından biri isə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynovun “Gəlirlilik” dəyəri üzrə qalibləri elan edərkən səsləndirdiyi fikir oldu: “Gəlirlilik hər bir CEO-nun ən sevimli sözüdür. Amma bütün dəyərlərimiz – “Dürüstlük”, “Sahibkarlıq ruhu”, “Keyfiyyət”, “Əməkdaşlıq” və “Gəlirlilik” – bir arada olanda hər şey tamamlanır. Elə bu gün burada bir arada olmaq, enerjimizi paylaşmaq və uğurlarımızı qeyd etmək də bunun ən gözəl nümunəsidir”.
Qeyd edək ki, ötən il həyata keçirilən layihələrlə “Xəmsə” birlik yarışına müraciət edən komandaları PAŞA Holdinq və strategi aktivlərin rəhbər şəxslərinin də iştirak etdiyi münsiflər heyəti qarşısında təqdim ediblər. Bütün bu təqdimatlardan sonra qrup daxilində keçirilən açıq səsvermə nəticəsində ən çox səs toplayan layihələr qalib elan edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_679bc3e7ba230cca217fb40ac_o.jpg
Состоялся Гала-вечер конкурса единства «Xəmsə», который ежегодно традиционно проводится с целью усиления синергии между сотрудниками компаний PASHA Group и поощрения их приверженности корпоративным ценностям. Организованный PASHA Holding и Kapital Bank, конкурс является крупнейшим корпоративным соревнованием, которое определяет соответствие проектов, реализуемых в PASHA Holding и его стратегических активах, и их вклад в пять основных корпоративных ценностей: «Честность», «Предпринимательский дух», «Качество», «Сотрудничество» и «Прибыльность».
Вступительную речь на Гала-вечере, состоявшемся 30 октября 2025 года, произнес генеральный директор PASHA Holding Джалал Гасымов.
В этом году Kapital Bank одержал победу с двумя проектами. Банк получил награды как за проект «360 Интранет-портал» в категории «Сотрудничество», который обладает всеми возможностями для внутренней коммуникации сотрудников компании, так и за проект «Инновационная трансформация в управлении жалобами клиентов» в категории «Качество». По итогам внутригруппового голосования, среди победителей конкурса сплочения «Xəmsə» 2025 года также оказались PASHA Bank с двумя, PASHA Sığorta с двумя, и PASHA Həyat Sığorta с одним проектом.
Одним из самых запоминающихся моментов вечера стало выступление председателя Правления и Главного исполнительного директора Kapital Bank Фарида Гусейнова, который, объявляя победителей в категории «Прибыльность», отметил: «Прибыльность – это, пожалуй, самое любимое слово для любого CEO. Но только тогда, когда все наши ценности: «Честность», «Предпринимательский дух», «Качество», «Сотрудничество» и «Прибыльность» – объединяются, всё приобретает завершённость. Именно сегодня, находясь здесь вместе, делясь энергией и празднуя наши достижения, мы воплощаем эту гармонию на практике».
Следует отметить, что команды, подавшие заявки на конкурс сплочения «Xəmsə» с проектами, реализованными в прошлом году, представили их жюри, в состав которого вошли также руководители PASHA Holding и стратегических активов. После всех этих презентаций проекты, набравшие наибольшее количество голосов в результате открытого голосования внутри группы, были объявлены победителями.