https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_679bc3e7ba230cca217fb40ac_o.jpg
Hər il ənənəvi olaraq PAŞA Qrup şirkətlərinin əməkdaşlarının sinerjisini gücləndirmək və korporativ dəyərlərə sadiqliyini təşviq etmək məqsədilə keçirilən “Xəmsə” birlik yarışının qala gecəsi baş tutdu. PAŞA Holdinq və Kapital Bank-ın təşkilatçılığı ilə keçirilən bu müsabiqə PAŞA Holdinq və onun strateji aktivlərində icra olunan layihələrin beş əsas korporativ dəyərə – “Dürüstlük”, “Sahibkarlıq ruhu”, “Keyfiyyət”, “Əməkdaşlıq” və “Gəlirliliyə” uyğunluğunu və onlara verdiyi töhfəni müəyyən edən ən böyük korporativ yarışmadır.
30 Oktyabr 2025-ci il tarixində keçirilən qala gecəsinin açılış nitqi PAŞA Holdinq-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov tərəfindən edildi.
Builki yarışmada Kapital Bank iki layihə ilə qalibiyyət əldə etdi. Belə ki, işəgötürən brendi olaraq böyük nüfuza sahib olan şirkət həm “Əməkdaşlıq” dəyəri üzrə əməkdaşların daxili kommunikasiyası üçün bütün imkanlara sahib olan “360 İntranet Portal” layihəsi, həm də “Keyfiyyət” dəyəri üzrə “Müştəri Şikayətlərinin İdarə olunmasında İnnovativ Transformasiya” layihəsi ilə mükafat qazandı. Qrupdaxili səsvermənin yekun nəticələrinə əsasən builki “Xəmsə” bilik yarışının qalibləri arasında PAŞA Bank iki, PAŞA Sığorta iki, PAŞA Həyat Sığorta isə bir layihə ilə yer aldılar.
Tədbirin ən yaddaqalan məqamlarından biri isə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynovun “Gəlirlilik” dəyəri üzrə qalibləri elan edərkən səsləndirdiyi fikir oldu: “Gəlirlilik hər bir CEO-nun ən sevimli sözüdür. Amma bütün dəyərlərimiz – “Dürüstlük”, “Sahibkarlıq ruhu”, “Keyfiyyət”, “Əməkdaşlıq” və “Gəlirlilik” – bir arada olanda hər şey tamamlanır. Elə bu gün burada bir arada olmaq, enerjimizi paylaşmaq və uğurlarımızı qeyd etmək də bunun ən gözəl nümunəsidir”.
Qeyd edək ki, ötən il həyata keçirilən layihələrlə “Xəmsə” birlik yarışına müraciət edən komandaları PAŞA Holdinq və strategi aktivlərin rəhbər şəxslərinin də iştirak etdiyi münsiflər heyəti qarşısında təqdim ediblər. Bütün bu təqdimatlardan sonra qrup daxilində keçirilən açıq səsvermə nəticəsində ən çox səs toplayan layihələr qalib elan edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_679bc3e7ba230cca217fb40ac_o.jpg
The Gala Night of the “Xəmsə” (Khamsa) unity competition, which is traditionally held annually with the aim of strengthening the synergy among the employees of PASHA Group companies and promoting their commitment to corporate values, has taken place. Organized by PASHA Holding and Kapital Bank, this competition is the largest corporate event that determines the alignment and contribution of projects implemented within PASHA Holding and its strategic assets to five main corporate values: “Integrity,” “Entrepreneurial Spirit,” “Quality,” “Collaboration,” and “Profitability.”
The opening speech of the Gala Night, held on October 30, 2025, was delivered by the Chief Executive Officer of PASHA Holding, Jalal Gasimov.
Kapital Bank achieved victory with two projects in this year's competition. The company, which holds a strong reputation as an employer brand, was awarded for both the “360 Intranet Portal” project, which possesses all the capabilities for internal communication among the company’s employees, in the “Collaboration” value category, and the “Innovative Transformation in Customer Complaints Management” project in the “Quality” value category. Based on the final results of the internal group voting, the winners of this year's “Xəmsə” knowledge competition 2025 include PASHA Bank with two projects, PASHA Insurance with two, and PASHA Life Insurance with one project.
One of the most memorable moments of the event was the quote shared by Farid Huseynov, Chairman of the Board and Chief Executive Officer of Kapital Bank, when announcing the winners for the “Profitability” value: “Profitability is every CEO’s favorite word. But everything is complete when all our values – “Integrity”, “Entrepreneurial Spirit”, “Quality”, “Collaboration”, and “Profitability” – are present together. Being here together today, sharing our energy, and celebrating our successes is the most beautiful example of this.”
It should be noted that the teams applying to the “Xəmsə” unity competition with projects implemented last year presented them to the jury, which also included the executives of PASHA Holding and strategic assets. Following all these presentations, the projects that collected the most votes as a result of an open voting process conducted within the group were announced as winners.