https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_f09b06c48ee4025453ff79379_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev “Huawei Enterprise Business Group”un Yaxın Şərq və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə prezidenti Hao Zhichen ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycanın süni intellekt strategiyası, süni intellekt həllərinin tətbiqi istiqamətində müvafiq infrastrukturun formalaşdırılması və bu sahədə “Huawei” şirkətinin beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan həllərinin təqdim edilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda elektron hökumət platformalarında süni intellekt texnologiyalarının tətbiqi imkanları, “Huawei”in təcrübəsindən irəli gələrək “Ağıllı şəhər” konsepsiyasının reallaşdırılması, insan kapitalının inkişafı məqsədilə birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi barəsində fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_f09b06c48ee4025453ff79379_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, met with Hao Zhichen, President of Huawei Enterprise Business Group for the Middle East and Central Asia.
During the meeting, they discussed Azerbaijan’s artificial intelligence strategy, the development of the necessary infrastructure for AI solutions, and Huawei’s internationally recognized AI offerings.
The discussion also covered the potential use of AI technologies in e-government platforms, the implementation of the “Smart City” concept leveraging Huawei’s experience, and joint initiatives to foster human capital development.