Prezident İlham Əliyev Zəngilan şəhərində 104 mənzilli yaşayış kompleksində görülmüş işlərlə tanış olub Prezident İlham Əliyev Zəngilan şəhərində 104 mənzilli yaşayış kompleksində görülmüş işlərlə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Zəngilan şəhərində 104 mənzilli yaşayış kompleksində görülmüş işlərlə tanış olub.
"innews media" xəbər verir ki, dövlətimizin başçısına görülmüş işlər barədə məlumat verildi.
Bildirildi ki, 12 binadan ibarət yaşayış kompleksinin ümumi sahəsi 2 hektara yaxındır. Burada 104 mənzil inşa olunub. Binalardan 8-i ikimərtəbəli, 4-ü isə üçmərtəbəlidir. Hazırda binaların daxili bəzək işləri yekunlaşıb. Kompleksdəki binaların inşasında müasir memarlıq yanaşmaları əsas götürülüb. Ərazidə uşaq və idman meydançaları quraşdırılıb. Məhəllədə 6 yerüstü və yeraltı avtomobil dayanacağı var. Elektromobillər üçün enerjidoldurma məntəqəsi də nəzərdə tutulub. Yaşayış kompleksinin ərazisində yeraltı su anbarları tikilib, transformator da quraşdırılıb. Kompleks şəhərin mərkəzi hissəsində, məktəb, uşaq bağçası və parkın yaxınlığında, orta sıxlıqlı və çoxfunksiyalı zonada yerləşir.

28 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев ознакомился с работами, проделанными в жилом комплексе на 104 квартиры в городе Зангилан.
Как сообщает "innews media", глава государства был проинформирован о проделанной работе.
Отмечалось, что общая площадь жилого комплекса из 12 зданий, в которых имеются в целом 104 квартиры, составляет около 2 гектаров. Восемь зданий – двухэтажные, четыре – трехэтажные. В настоящее время завершена внутренняя отделка зданий. При их строительстве за основу были взяты современные архитектурные решения.
На территории комплекса созданы детские и спортивные площадки, 6 наземных и подземных парковок. Также планируется установить зарядную станцию для электромобилей. Здесь построены подземные резервуары для воды, установлен трансформатор. Комплекс расположен в центральной части города, в многофункциональной зоне со средней плотностью населения рядом со школой, детским садом и парком.