https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_6da437eb0185f76d70a94e9e4_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Sabirabad Sənaye Məhəlləsində “Fırtına Su Sistemləri” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin (MMC) su filtrlərinin istehsalı müəssisəsinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
"innews media" xəbər verir ki, “Fırtına Su Sistemləri” MMC 2024-cü ildə Sabirabad Sənaye Məhəlləsinin rezidenti kimi qeydiyyata alınıb.
Layihə dəyəri təxminən 1,2 milyon manat olan müəssisədə Çin texnologiyası əsasında mayenin süzülməsi və təmizlənməsi üçün avadanlıqlar istehsal edilir. Müəssisədə ildə 210 min ədəd filtr, 15 min ədəd su filtri cihazı istehsalı planlaşdırılır. Burada istehsal edilən cihaz və ehtiyat hissələri daxili bazara çıxarılmaqla yanaşı, Qazaxıstan, Özbəkistan və Türkiyəyə ixrac edilir.
Qeyd edək ki, müəssisədə 50 iş yeri yaradılıb. Yaxın gələcəkdə iş yerlərinin sayının artırılması nəzərdə tutulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_6da437eb0185f76d70a94e9e4_o.jpg
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev visited the water filter production facility of “Firtina Su Sistemleri” LLC in the Sabirabad Industrial District on October 28.
“Firtina Su Sistemleri” LLC was registered as a resident of the Sabirabad Industrial District in 2024.
The facility, with a project value of approximately 1.2 million manats, produces equipment for liquid filtration and purification using Chinese technology. It plans to manufacture 210,000 filters and 15,000 water filter devices annually. The products, including devices and spare parts, are supplied to the domestic market and exported to Kazakhstan, Uzbekistan, and Türkiye.