https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_cbf8af74d09d2e2d9a0722a20_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Süni intellekt dövründə proqramlaşdırmanın rolu və gələcək perspektivləri” mövzusunda tədbir keçirilib. Görüşdə “Holberton School Azerbaijan”ın nümayəndələri tələbələrə kursların məzmunu, beynəlxalq tədris modeli və təqdim olunan təqaüd imkanları barədə təqdimat ediblər.
Müzakirələr zamanı süni intellekt, veb inkişaf, data elmi, kibertəhlükəsizlik, proqramlaşdırmanın əsasları və layihə əsaslı öyrənmə kimi mühüm istiqamətlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Tələbələr “Holberton School”un 100% təqaüd proqramı, qlobal karyera imkanları və müasir proqramlaşdırma tədrisi modelləri barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.

«Holberton School Azerbaijan» провела презентацию в БГУ
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялось мероприятие на тему «Роль программирования в эпоху искусственного интеллекта и его перспективы». На встрече представители «Holberton School Azerbaijan» рассказали студентам о содержании курсов, международной модели обучения и возможностях получения стипендий.
Состоялся обмен мнениями по таким направлениям, как искусственный интеллект, веб-разработка, наука о данных, кибербезопасность, основы программирования и проектное обучение.
Студенты узнали о 100% стипендиальной программе «Holberton School», возможностях глобального карьерного роста и моделях обучения программированию.