https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_d5954cf648664df306da18c15_o.jpg
Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) İnsan resursları şöbəsinin müdiri Telli Xəlilovanın Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin “Sosial iş” ixtisasında təhsil alan IV kurs tələbələri ilə görüşü keçirilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə BDU arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində keçirilən görüş zamanı tələbələrə ölkədə sosial təminat sisteminin əsas istiqamətləri, pensiya və sosial müavinətlərin növləri, hesablanma qaydası barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbirdə karyera planlaması, əmək bazarında peşəkar inkişaf imkanları və CV-nin düzgün hazırlanması mövzularında praktiki tövsiyələr də səsləndirilib. Tələbələrin mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_d5954cf648664df306da18c15_o.jpg
Состоялась встреча заведующей отдела человеческих ресурсов Государственного фонда социальной защиты (ГФСЗ) Телли Халиловой со студентами факультета социальных наук и психологии Бакинского государственного университета (БГУ).
В ходе встречи студентам предоставлена подробная информация об основных направлениях системы социального обеспечения в стране, видах пенсий и социальных пособий, порядке их начисления.
На мероприятии также предоставлены практические советы по планированию карьеры, возможностям профессионального развития на рынке труда и правильному составлению резюме. Даны ответы на тематические вопросы студентов.