https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e43f12524d250d0d6f7e0ab26_o.jpg
Kapital Bank 10–13 oktyabr tarixlərində Niderland krallığının Amsterdam şəhərində keçirilən ənənəvi “Sibos 2022” sərgi-konfransında iştirak edir. Tədbirə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti qatılıb. 4 gün davam edən builki “Sibos” tədbiri “Dəyişən dünya üçün proqressiv maliyyə” mövzusuna həsr olunub.
Pandemiyadan sonra ilk dəfədir ki, canlı formata qayıdan sərgi-konfransda 250-dən çox beynəlxalq spiker rəqəmsal mühitdən faydalanmaq və qeyri-sabit dövrlərdə uğur qazanmaq imkanları, davamlılığın təmin edilməsi, etika və maliyyə sahəsində dünyada bu gün gündəmdə olan digər vacib mövzuları müzakirə edir. Tədbirdə Kapital Bank-ın xüsusi stendi quraşdırılıb, iştirakçılar bank və onun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat əldə edə bilirlər.
“Pandemiyaya dövründə belə Kapital Bank daima beynəlxalq maliyyə təşkilatları ilə sıx əməkdaşlığı davam etdirirdi. “Sibos” sərgi-konfransı dünyanın müxtəlif ölkələrindən və qurumlardan olan ekspertlərlə üz-üzə fikir mübadiləsi aparmaq, təcrübələri paylaşmaq üçün çox gözəl fürsətdir”, — deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev bildirib.
Qeyd edək ki, “Sibos” — hər il Ümumdünya Banklararası Maliyyə Telekommunikasiya Cəmiyyəti (SWIFT) tərəfindən beynəlxalq maliyyə sənayesi üçün təşkil olunan və dünyanın böyük şəhərlərində baş tutan sərgi-konfransdır. 9 oktyabrda Kapital Bank-ın nümayəndə heyəti builki “Sibos” səfəri çərçivəsində üzv olduğu Maliyyə və Ticarət üzrə Bankirlər Assosiasiyasının (BAFT) Qlobal İllik Yığıncağında da iştirak edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e43f12524d250d0d6f7e0ab26_o.jpg
From 10 to 13 October, the capital of the Netherlands, Amsterdam, hosts the world’s premier financial services event - Sibos 2022. The event is attended by a delegation of Kapital Bank headed by Mr. Rovshan S. Allahverdiyev, Chairman of the Board of Directors. The four-day event centres on the theme “Progressive finance for a changing world”.
This year’s Sibos returns to an in-person event with over 250 speakers debating major industry topics including embracing the digital landscape, succeeding in uncertain times and driving sustainability and ethics. A special stand of Kapital Bank is set-up at the exhibition part, where event participants can get detailed insights about the bank and its business.
“Even during the pandemic, Kapital Bank continued close cooperation with various international financial institutions. Sibos is a great opportunity to exchange views and share experience with experts from different countries and organizations around the world”, — Mr. Rovshan S. Allahverdiyev, Chairman of the Board of Directors at Kapital Bank.
Sibos is an annual international conference, exhibition and networking event organized by SWIFT to discuss key issues in the global financial industry. On October 9, as part of the Sibos trip, the delegation of Kapital Bank also took part in the Global Annual Meeting of the Banker Association for Finance and Trade (BAFT), of which the bank is a member.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 112 branches and 24 departments all over the country. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/krdt, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/tkstcrd.