https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e43f12524d250d0d6f7e0ab26_o.jpg
Kapital Bank 10–13 oktyabr tarixlərində Niderland krallığının Amsterdam şəhərində keçirilən ənənəvi “Sibos 2022” sərgi-konfransında iştirak edir. Tədbirə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti qatılıb. 4 gün davam edən builki “Sibos” tədbiri “Dəyişən dünya üçün proqressiv maliyyə” mövzusuna həsr olunub.
Pandemiyadan sonra ilk dəfədir ki, canlı formata qayıdan sərgi-konfransda 250-dən çox beynəlxalq spiker rəqəmsal mühitdən faydalanmaq və qeyri-sabit dövrlərdə uğur qazanmaq imkanları, davamlılığın təmin edilməsi, etika və maliyyə sahəsində dünyada bu gün gündəmdə olan digər vacib mövzuları müzakirə edir. Tədbirdə Kapital Bank-ın xüsusi stendi quraşdırılıb, iştirakçılar bank və onun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat əldə edə bilirlər.
“Pandemiyaya dövründə belə Kapital Bank daima beynəlxalq maliyyə təşkilatları ilə sıx əməkdaşlığı davam etdirirdi. “Sibos” sərgi-konfransı dünyanın müxtəlif ölkələrindən və qurumlardan olan ekspertlərlə üz-üzə fikir mübadiləsi aparmaq, təcrübələri paylaşmaq üçün çox gözəl fürsətdir”, — deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev bildirib.
Qeyd edək ki, “Sibos” — hər il Ümumdünya Banklararası Maliyyə Telekommunikasiya Cəmiyyəti (SWIFT) tərəfindən beynəlxalq maliyyə sənayesi üçün təşkil olunan və dünyanın böyük şəhərlərində baş tutan sərgi-konfransdır. 9 oktyabrda Kapital Bank-ın nümayəndə heyəti builki “Sibos” səfəri çərçivəsində üzv olduğu Maliyyə və Ticarət üzrə Bankirlər Assosiasiyasının (BAFT) Qlobal İllik Yığıncağında da iştirak edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e43f12524d250d0d6f7e0ab26_o.jpg
C 10 по 13 октября в столице Нидерландов Амстердаме проходит крупнейший международный финансовый форум — Sibos 2022. В мероприятии принимает участие делегация Kapital Bank во главе с председателем правления Ровшаном Аллахвердиевым. Четырехдневный форум посвящен теме «Прогрессивные финансы для меняющегося мира».
Впервые после пандемии форум Sibos вернулся в формат очного мероприятия, где более 250 докладчиков обсудят основные отраслевые темы, включая охват цифровой среды, успех во времена нестабильности, обеспечение устойчивости и этики, а также другие вопросы. На мероприятии был установлен специальный стенд Kapital Bank, на котором участники форума могут получить подробную информацию о банке и его деятельности.
«Даже во время пандемии Kapital Bank продолжал тесное сотрудничество с различными международными финансовыми организациями. Sibos — это отличная возможность, чтобы обменяться мнениями и поделиться опытом со специалистами из разных стран и институтов мира», — отметил председатель правления Kapital Bank Ровшан Аллахвердиев.
Sibos — это ежегодная международная конференция, выставка и нетворкинг-мероприятие, организуемое SWIFT для обсуждения ключевых вопросов мировой финансовой индустрии. 9 октября в рамках поездки Sibos делегация Kapital Bank также приняла участие в Глобальном ежегодном собрании Ассоциации банков по финансам и торговле (BAFT), членом которой банк является.