https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_64d8e4a47dc8a1556b99954e3_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) nümayəndə heyəti metal hasilatı və satışı sahəsində dünyanın ən nüfuzlu tədbirlərindən biri olan və Londonda keçirilən “London Metal Exchange Week” (LME Week) tədbirində iştirak edib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti metal sənayesində tətbiq olunan yeni texnologiyalar, süni intellekt və rəqəmsal innovasiyaların rolu, həmçinin davamlı inkişafın gələcək perspektivləri mövzularında keçirilən müxtəlif sessiyalarda və panel müzakirələrində iştirak edib. Tədbir müddətində iştirakçılar dağ-mədən, metal hasilatı və ticarəti sahəsində fəaliyyət göstərən beynəlxalq şirkətlərin nümayəndələri ilə qarşılıqlı əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
“AzerGold” QSC-nin nümayəndə heyəti həmçinin “LME Week” ərzində dünyanın aparıcı metal ticarəti şirkətlərindən biri olan “Trafigura” tərəfindən təşkil edilmiş rəsmi qəbulda iştirak edib, həmçinin şirkətin ofisində keçirilən ikitərəfli görüşdə iştirak edib. Görüş zamanı “AzerGold” QSC və “Trafigura” arasında mövcud və potensial əməkdaşlıq istiqamətləri, gələcək inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.
“LME Week” tədbiri dünya üzrə dağ-mədən və metallurgiya sənayesinin, eləcə də maliyyə institutlarının ən mühüm görüş platformalarından biri hesab olunur. Burada qlobal metal bazarının trendləri, qiymət dinamikası və strateji tərəfdaşlıqlar müzakirə edilir. Tədbir, alüminium ərintiləri, qalay, nikel, sink, qurğuşun, ilkin alüminium, mis və gümüş kimi əlvan metallara dair beynəlxalq ticarətin inkişafında mühüm rol oynayır.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_64d8e4a47dc8a1556b99954e3_o.jpg
Делегация Закрытого акционерного общества «AzerGold» приняла участие в London Metal Exchange Week (LME Week), одном из самых престижных мировых мероприятий в сфере производства и торговли металлами, которое прошло в Лондоне.
В рамках визита делегация участвовала в различных сессиях и панельных дискуссиях по темам новых технологий в металлургической отрасли, роли искусственного интеллекта и цифровых инноваций, а также перспективам устойчивого развития. В рамках мероприятия участники обсудили перспективы совместного сотрудничества и обмена опытом в области горнодобывающей отрасли, металлургического производства и торговли металлами.
Делегация ЗАО «AzerGold» также приняла участие в официальном приёме, организованном компанией Trafigura, одной из ведущих мировых компаний по торговле металлами, а также в двусторонней встрече, проведённой в офисе компании. Во время встречи обсуждались существующие и потенциальные направления сотрудничества между ЗАО «AzerGold» и Trafigura, а также перспективы дальнейшего развития.
LME Week является ключевой платформой для горнодобывающей и металлургической промышленности, где обсуждаются мировые тенденции рынка металлов, динамика цен и стратегические партнёрства. Это мероприятие играет важную роль в международной торговле такими цветными металлами, как алюминиевые сплавы, олово, никель, цинк, свинец, первичный алюминий, медь и серебро.