“Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramı çərçivəsində BDU-da təhsil alan xarici tələbələrlə görüş
“Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramı çərçivəsində BDU-da təhsil alan xarici tələbələrlə görüş “Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramı çərçivəsində BDU-da təhsil alan xarici tələbələrlə görüş
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev 2025/2026-cı tədris ili üçün “Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramı çərçivəsində BDU-da təhsil alan tələbələrlə görüşüb.
Rektor xarici tələbələri BDU ailəsinin üzvü olmaqları münasibətilə təbrik edib, onlara təhsil həyatlarında uğurlar arzulayıb. O, Universitetin tədris mühiti, elmi fəaliyyəti, beynəlxalq əlaqələri, tələbə həyatı barədə ətraflı məlumat verib. Rektor vurğulayıb ki, xarici tələbələrin təhsil və sosial məsələləri Universitet rəhbərliyinin daim diqqət mərkəzindədir. Rektor onların gələcək fəaliyyətlərində BDU-da qazandıqları biliklərin mühüm rol oynayacağına əminliyini bildirib.
Rektor xarici tələbələrin təhsil və yaşayış şəraitləri, ölkəmizlə bağlı təəssüratları ilə yaxından maraqlanıb, onların fikir və təkliflərini dinləyib. Tələbələrə tək tədris sahəsində deyil, BDU-nun sosial və ictimai həyatında da aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib.

Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился со студентами, обучающимися в вузе в рамках программы «Международный образовательный грант имени Гейдара Алиева» на 2025/2026 учебный год.
Ректор поздравил иностранных студентов и пожелал им успехов в учебе. Он подробно рассказал об образовательной среде университета, научной деятельности, международных связях и студенческой жизни. Ректор подчеркнул, что образовательные и социальные вопросы иностранных студентов всегда находятся в центре внимания руководства вуза. Ректор выразил уверенность, что знания, полученные в БГУ, сыграют важную роль в их дальнейшей деятельности. Эльчин Бабаев подчеркнул, что вопросы обучения и проживания иностранных студентов находятся в центре внимания руководства БГУ. Ректор поинтересовался впечатлениями студентов о нашей стране, выслушивал их идеи и предложения. Он посоветовал студентам активно участвовать не только в образовательной сфере, но и в социальной и общественной жизни БГУ.