https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e5f56dc485c93b0eb506a3e62_o.jpg
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Dünya Bankı (World Bank) və Beynəlxalq Valyuta Fondunda (International Monetary Fund) Azərbaycanın da daxil olduğu Seçki Qrupunun növbəti İllik Toplantısında iştirak edib.
Toplantıda Seçki Qrupunda təmsil olunan ölkələrdə inkişaf dinamikası, makroiqtisadi sabitliyin təmin olunması və maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsi kimi mühüm əhəmiyyət kəsb edən məsələlər müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin Seçki Qrupuna üzv ölkələr arasında tərəfdaşlığın genişləndirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e5f56dc485c93b0eb506a3e62_o.jpg
Led by the Chairman of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, Taleh Kazimov, the delegation participated in the next Annual Meeting of the Constituency Group, which includes Azerbaijan, at the World Bank (WB) and the International Monetary Fund (IMF).
The meeting addressed issues of key importance for the countries represented in the constituency group, including development dynamics, ensuring macroeconomic stability, and expanding financial inclusion.
An exchange of views was also held on opportunities to strengthen partnership among the member countries of the constituency group.