https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e5f56dc485c93b0eb506a3e62_o.jpg
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Dünya Bankı (World Bank) və Beynəlxalq Valyuta Fondunda (International Monetary Fund) Azərbaycanın da daxil olduğu Seçki Qrupunun növbəti İllik Toplantısında iştirak edib.
Toplantıda Seçki Qrupunda təmsil olunan ölkələrdə inkişaf dinamikası, makroiqtisadi sabitliyin təmin olunması və maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsi kimi mühüm əhəmiyyət kəsb edən məsələlər müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin Seçki Qrupuna üzv ölkələr arasında tərəfdaşlığın genişləndirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_e5f56dc485c93b0eb506a3e62_o.jpg
Под руководством председателя Центрального банка Азербайджанской Республики Талеха Казимова делегация приняла участие в очередной Ежегодной встрече избирательной группы (в которую входит и Азербайджан) в Всемирном банке (World Bank) и Международном валютном фонде (International Monetary Fund).
На встрече обсуждались вопросы, имеющие ключевое значение для стран, представленных в избирательной группе, включая динамику развития, обеспечение макроэкономической стабильности и расширение финансовой инклюзивности.
Также состоялся обмен мнениями относительно возможностей расширения партнерства между странами-членами избирательной группы.