https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_66e264d0e6df0ce2677097600_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) hazırlıq kurslarında təhsil alan əcnəbi vətəndaşlar üçün infotur keçirilib.
İnfotur zamanı əcnəbi tələbələr BDU-nun Heydər Əliyev muzeyi, Genetika və təkamül muzeyi, Faydalı qazıntılar muzeyi, Universitetin unikal layihəsi olan “EKO Məkan” və “Tələbə məkanı”nda olublar.
Tələbələrə BDU-dakı ixtisaslar barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, müasir dövrün tələbləri və karyera imkanları nəzərə alınaraq, tələbələr üçün hər cür şərait yaradılıb. Universitetin müasir tədris metodları, informasiya texnologiyaları sahəsində tətbiq etdiyi yeniliklər, BDU-nun “TEKNOFEST” və “Robotex” komandalarının beynəlxalq uğurları da diqqətə çatdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_66e264d0e6df0ce2677097600_o.jpg
Состоялся инфотур для иностранных граждан, обучающихся на подготовительных курсах Бакинского государственного университета (БГУ).
В ходе инфотура иностранные студенты посетили Музей Гейдара Алиева БГУ, Музей генетики и эволюции, Музей полезных ископаемых, а также уникальный проект университета – «Экопространство» и «Студенческое пространство».
Студентам была предоставлена подробная информация о специальностях БГУ. Было отмечено, что для студентов созданы все условия с учетом требований современности и возможностей карьерного роста. Также были представлены современные методы обучения в университете, инновации в области информационных технологий и международные успехи команд БГУ «TEKNOFEST» и «Robotex».