https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_3757b123911f440464b390e4d_o.jpg
Oktyabrın 8-də müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin (XTQ) hərbi hissəsində olub.
Müdafiə nazirinin birinci müavini əvvəlcə burada Ulu Öndər Heydər Əliyevin büstü və şəhid xüsusi təyinatlıların xatirə abidəsinin önünə gül dəstəsi qoyub.
Sonra xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda həyatlarını qurban verən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Baş Qərargah rəisi XTQ-nin şəxsi heyəti ilə görüşərək müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun salamlarını çatdırıb.
General-polkovnik K.Vəliyev Ermənistan silahlı qüvvələrinin genişmiqyaslı təxribatlarının qarşısının alınması zamanı Azərbaycan Ordusunun bölmələri, o cümlədən xüsusi təyinatlıları tərəfindən görülən cavab tədbirlərinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyev tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib. O, xüsusilə vurğulayıb ki, dövlət başçısının etimadını bundan sonra da doğrultmaq və bu baxımdan üzərimizə düşən məsuliyyəti dərindən dərk etmək hər birimizin borcudur.
Baş Qərargah rəisi xüsusi təyinatlıların taktiki-xüsusi hazırlığının və peşəkarlıq səviyyəsinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması məqsədilə keçirilən təlim və məşqlərin intensivliyinin daha da artırılması, həmçinin əldə edilən döyüş təcrübəsinin keçiriləcək təlimlərdə geniş tətbiq edilməsi ilə bağlı komandanlıq qarşısında müvafiq tapşırıqlar qoyub.

https://innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_3757b123911f440464b390e4d_o.jpg
On October 8, the First Deputy Minister of Defense – Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev visited the Special Forces military unit.
In the beginning, the First Deputy Minister of Defense laid flowers at the bust of the national leader Heydar Aliyev and the monument to the Special Forces servicemen, who became Shehids.
Then, the memory of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, and Shehids, who sacrificed their lives for the territorial integrity of our country, was honored with observing a minute of silence.
The Chief of the General Staff met with the Special Forces military personnel and conveyed to them the greetings of the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov.
Colonel General K. Valiyev emphasized that the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev highly appreciated the retaliatory actions undertaken by the units and the Special Forces of the Azerbaijan Army during the suppression of large-scale provocations committed by the Armenian armed forces. He emphasized that it is the duty of each of us to continue to justify the trust of the head of state and to be deeply aware of the responsibility we bear in this regard.
The Chief of the General Staff gave relevant instructions to the command staff on further increasing the intensity of exercises and training conducted to maintain tactical-special readiness and professionalism of the Special Forces at a constant high level, as well as widely applying the gained combat experience during the upcoming exercises.