https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_8d55820b8293bcb4190d99c20_o.jpg
14-16 oktyabr tarixlərində AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində “Rebuild Karabakh” (“Qarabağı yenidənqurma”) – Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı Sərgisi keçirilib.
Sərgidə rəqəmsal həllər üzrə tərəfdaş qismində çıxış edən “AzInTelecom” Qarabağdakı infrastrukturun bərpası ilə yanaşı, rəqəmsal inkişafın önəminə də diqqət çəkib. Şirkətin təqdim etdiyi “bulud” xidmətləri və SİMA Rəqəmsal Həllər platforması vasitəsilə azad edilmiş ərazilərdə texnoloji ekosistemin qurulmasına, vətəndaş və bizneslər üçün rəqəmsal rahatlığın təmininə yönəlmiş təşəbbüslərini nümayiş etdirib.
AZCON Holding-in baş kommunikasiya inzibatçısı Əli Əliyev Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə "Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı" çərçivəsində AZCON Holding və idarəetməsinə verilmiş dövlət müəssisələrinin gördüyü işlər barədə öz çıxışında qısa məlumat verib.
“AzInTelecom”un əməkdaşı Aysel Əfəndizadə sərgi zamanı təqdimatla çıxış edərək bildirib ki, Qarabağın bərpası həm də rəqəmsal müstəvidə davam edir. O, şirkətin təqdim etdiyi “bulud” texnologiyaları, həmçinin SİMA məhsullarının Qarabağa köç edən insanlara, eləcə də orada fəaliyyət göstərən qurumlara çevik və məsafədən xidmət imkanları təqdim etdiyini bildirib.
Qeyd edək ki, Qarabağın bərpası və dayanıqlı inkişafı istiqamətində həyata keçirilən layihələrin təqdimatı üçün mühüm platforma olan “Rebuild Karabakh” sərgisində müxtəlif yerli və beynəlxalq şirkətlər iştirak edib. “AzInTelecom” MMC sərgidə texnoloji tərəfdaş olmaqla yanaşı, həm də sosial məsuliyyətini nümayiş etdirib.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC rəqəmsal dünyada keyfiyyətə üstünlük verənlərə təhlükəsiz, etibarlı və rahat adaptasiya edilən xidmətlər təqdim edir. Şirkətin xidmətləri arasında güclü və təhlükəsiz “bulud” həlləri, yeni nəsil rəqəmsal imza və identifikasiya xidmətləri, biznesin idarə edilməsində effektivlik təmin edən rəqəmsal platformalar və kibertəhlükəsizlik həlləri xüsusi yer tutur. Bu xidmətlər vasitəsilə “AzInTelecom” müştərilərinə rəqəmsal transformasiya sahəsində ən müasir texnologiyaları təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_8d55820b8293bcb4190d99c20_o.jpg
С 14 по 16 октября при поддержке ООО «AzInTelecom», одной из компаний AZCON Holding, в Бакинском Экспоцентре состоялась выставка «Rebuild Karabakh» – Восстановление, Реконструкция и Развитие Карабаха.
Выступая в качестве партнёра по цифровым решениям, компания «AzInTelecom» подчеркнула не только важность восстановления инфраструктуры Карабаха, но и ключевую роль цифрового развития. Компания представила инициативы, направленные на создание технологической экосистемы на освобождённых территориях и обеспечение цифровых возможностей для граждан и бизнеса с помощью облачных сервисов и цифровой платформы SİMA.
Директор по коммуникациям AZCON Holding Али Алиев представил краткий обзор деятельности холдинга и государственных организаций под его управлением, реализуемой в рамках Первой государственной программы «Великое возвращение» на освобождённые территории Азербайджанской Республики.
В ходе выставки представитель компании «AzInTelecom» Айсель Афандизаде выступила с презентацией, отметив, что процесс восстановления Карабаха активно продолжается и в цифровой сфере. А.Афандизаде подчеркнула, что облачные технологии компании, а также решения цифровой платформы SİMA предоставляют переселяющимся в регион гражданам и действующим там организациям гибкие и удалённые возможности доступа к услугам.
Необходимо отметить, что выставка «Rebuild Karabakh», являющаяся значимой площадкой для демонстрации проектов в области восстановления и устойчивого развития Карабаха, объединила широкий круг местных и международных компаний. В качестве технологического партнёра компания «AzInTelecom» не только поддержала выставку, но и продемонстрировала свою приверженность социальной ответственности.
О компании «AzInTelecom»
ООО «AzInTelecom», одна из компаний AZCON Holding, предоставляет безопасные, надёжные и легко адаптируемые решения для тех, кто ценит качество в цифровом мире. Среди услуг компании — современные и защищённые облачные решения, услуги цифровой подписи и идентификации нового поколения, цифровые платформы для повышения эффективности управления бизнесом, а также комплексные решения в сфере кибербезопасности. Благодаря данным продуктам «AzInTelecom» внедряет современные технологии и способствует развитию цифровой трансформации.