https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_8d55820b8293bcb4190d99c20_o.jpg
14-16 oktyabr tarixlərində AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində “Rebuild Karabakh” (“Qarabağı yenidənqurma”) – Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı Sərgisi keçirilib.
Sərgidə rəqəmsal həllər üzrə tərəfdaş qismində çıxış edən “AzInTelecom” Qarabağdakı infrastrukturun bərpası ilə yanaşı, rəqəmsal inkişafın önəminə də diqqət çəkib. Şirkətin təqdim etdiyi “bulud” xidmətləri və SİMA Rəqəmsal Həllər platforması vasitəsilə azad edilmiş ərazilərdə texnoloji ekosistemin qurulmasına, vətəndaş və bizneslər üçün rəqəmsal rahatlığın təmininə yönəlmiş təşəbbüslərini nümayiş etdirib.
AZCON Holding-in baş kommunikasiya inzibatçısı Əli Əliyev Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə "Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı" çərçivəsində AZCON Holding və idarəetməsinə verilmiş dövlət müəssisələrinin gördüyü işlər barədə öz çıxışında qısa məlumat verib.
“AzInTelecom”un əməkdaşı Aysel Əfəndizadə sərgi zamanı təqdimatla çıxış edərək bildirib ki, Qarabağın bərpası həm də rəqəmsal müstəvidə davam edir. O, şirkətin təqdim etdiyi “bulud” texnologiyaları, həmçinin SİMA məhsullarının Qarabağa köç edən insanlara, eləcə də orada fəaliyyət göstərən qurumlara çevik və məsafədən xidmət imkanları təqdim etdiyini bildirib.
Qeyd edək ki, Qarabağın bərpası və dayanıqlı inkişafı istiqamətində həyata keçirilən layihələrin təqdimatı üçün mühüm platforma olan “Rebuild Karabakh” sərgisində müxtəlif yerli və beynəlxalq şirkətlər iştirak edib. “AzInTelecom” MMC sərgidə texnoloji tərəfdaş olmaqla yanaşı, həm də sosial məsuliyyətini nümayiş etdirib.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC rəqəmsal dünyada keyfiyyətə üstünlük verənlərə təhlükəsiz, etibarlı və rahat adaptasiya edilən xidmətlər təqdim edir. Şirkətin xidmətləri arasında güclü və təhlükəsiz “bulud” həlləri, yeni nəsil rəqəmsal imza və identifikasiya xidmətləri, biznesin idarə edilməsində effektivlik təmin edən rəqəmsal platformalar və kibertəhlükəsizlik həlləri xüsusi yer tutur. Bu xidmətlər vasitəsilə “AzInTelecom” müştərilərinə rəqəmsal transformasiya sahəsində ən müasir texnologiyaları təqdim edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_8d55820b8293bcb4190d99c20_o.jpg
From October 14 to 16, with the support of AzInTelecom LLC, one of the companies of AZCON Holding, the “Rebuild Karabakh” Exhibition on the Restoration, Reconstruction, and Development of Karabakh was held at the Baku Expo Center.
As a digital solutions partner at the exhibition, “AzInTelecom” drew attention not only to the restoration of infrastructure in Karabakh but also to the importance of digital development. The company presented initiatives aimed at building a technological ecosystem in the liberated territories and ensuring digital convenience for citizens and businesses through its “cloud” services and the SİMA Digital Solutions platform.
Ali Aliyev, Chief Communications Officer of AZCON Holding, gave a brief overview of the work carried out by AZCON Holding and the enterprises under its management as part of the First State Program on the “Great Return” to the liberated territories of the Republic of Azerbaijan.
During the exhibition, “AzInTelecom” representative Aysel Afandizade gave a presentation, noting that the reconstruction of Karabakh is also continuing in the digital field. A. Afandizade emphasized that the company’s cloud technologies and SİMA products provide flexible and remote service opportunities for people relocating to Karabakh region as well as for institutions operating there.
It is worth noting that the “Rebuild Karabakh” exhibition, a significant platform for showcasing projects implemented in the restoration and sustainable development of Karabakh, brought together various local and international companies. By participating as a technology partner, AzInTelecom also demonstrated its commitment to social responsibility.
About “AzInTelecom”
“AzInTelecom” LLC, one of the companies of AZCON Holding, provides secure, reliable, and easily adaptable services for those who prioritize quality in the digital world. The company offers advanced and secure cloud solutions, next-generation digital signature and identification services, digital platforms that enhance business efficiency, and comprehensive cybersecurity solutions. Through these services, AzInTelecom delivers the latest technologies, making a significant contribution to digital transformation.