Kapital Bank 2025-ci ilin III rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Kapital Bank 2025-ci ilin III rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib Kapital Bank 2025-ci ilin III rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 1 oktyabr 2025-ci il tarixinə 12.06  milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5.43 milyard manat olub.
1 oktyabr 2025-ci il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 8.67 milyard manat təşkil edib. Bankın 1 oktyabr 2025-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1.09 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır. Bankın xalis mənfəəti 229 milyon manat olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_4218f5d5d32cc6762ad8c40c6_o.jpg
Первый банк страны – Kapital Bank объявил финансовые итоги за третий квартал 2025 года. По состоянию на 1 октября 2025 года, активы банка составили 12,06 млрд манатов, а объем выданных клиентам кредитов достиг 5,43 млрд манатов.
Согласно результатам на 1 октября 2025 года, объем клиентских депозитов в банке составил 8,67 млрд манатов. Совокупный капитал банка после удержаний достиг 1,09 млрд манатов, а объем обыкновенных и привилегированных акций – 265 млн манатов. Чистая прибыль Kapital Bank за отчетный период составила 229 млн манатов.
Отметим, что Kapital Bank обладает кредитными рейтингами международных агентств «Moody’s» и «Standard & Poor’s», которые входят в число самых высоких рейтингов среди банковского сектора страны.