https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_24b71f76ef74d5644344ba38e_o.jpg
“AzInTelecom” MMC yerli və regional maliyyə institutlarının iştirakı ilə keçirilən “Baku Fintech Forum 2025” tədbirində iştirak edib.
9 oktyabr tarixində Bakıda keçirilən forumda “AzInTelecom” interaktiv stendi ilə çıxış edib. Stenddə tədbir iştirakçılarına şirkətin rəqəmsal xidmət və məhsulları ilə bağlı məlumat verilib.
Forum çərçivəsində “AzInTelecom”un Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev çıxış edərək biometriya texnologiyasının maliyyə sahəsində yaratdığı üstünlüklərdən danışıb. O, SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasına daxil olan məhsulların maliyyə sektoruna inteqrasiyasını banklar və maliyyə təşkilatları ilə uğurlu əməkdaşlığın nəticəsi kimi qiymətləndirib. Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 22 bankdan 15-nin SİMA məhsullarından istifadə etdiyini vurğulayıb. Fərrux Fərəcullayev, həmçinin qeyd edib ki, fərdi sahibkarlar üçün “SİMA İmza”nın İnternet Vergi İdarəsinə inteqrasiyası tam başa çatdırılıb və hazırda sahibkarlar “6AYPULSUZ” promokodu ilə xidmətlərdən altı ay müddətinə ödənişsiz istifadə edə bilirlər.
“Baku Fintech Forum” rəqəmsal bankçılıq və ödənişlər, maliyyə texnologiyalarında təhlükəsizliyin gələcəyi və dayanıqlı ekosistemin qurulması kimi mühüm mövzular ətrafında panel sessiyaları ilə yadda qalıb. Panel müzakirələrdə “fintex” istiqamətləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. “AzInTelecom” əməkdaşları digər iştirakçılarla yeni əməkdaşlıqların qurulması və şəbəkələşmə imkanlarını müzakirə ediblər.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC rəqəmsal dünyada keyfiyyətə üstünlük verənlərə təhlükəsiz, etibarlı və rahat adaptasiya edilən xidmətlər təqdim edir. Şirkətin xidmətləri arasında güclü və təhlükəsiz “bulud” həlləri, yeni nəsil rəqəmsal imza və identifikasiya xidmətləri, biznesin idarə edilməsində effektivlik təmin edən rəqəmsal platformalar və kibertəhlükəsizlik həlləri xüsusi yer tutur. Bu xidmətlər vasitəsilə “AzInTelecom” müştərilərinə rəqəmsal transformasiya sahəsində ən müasir texnologiyaları təqdim etməklə iş dünyasında innovasiyalara liderlik edir.

ООО “AzInTelecom” приняло участие в Baku Fintech Forum
ООО «AzInTelecom» приняло участие в «Baku Fintech Forum 2025», в котором также участвовали местные и региональные финансовые учреждения.
На форуме, прошедшем 9 октября в Баку, компания «AzInTelecom» представила интерактивный стенд, на котором посетители смогли ознакомиться с современными цифровыми услугами и продуктами компании.
На форуме директор коммерческого департамента «AzInTelecom» Фаррух Фараджуллаев рассказал о преимуществах, которые биометрические технологии приносят финансовому сектору. Он подчеркнул, что интеграция продуктов Цифровой платформы SİMA в финансовый сектор свидетельствует об успешном сотрудничестве с банками и финансовыми организациями. Также он отметил, что 15 из 22 банков, действующих в Азербайджане, уже используют решения SİMA.
Ф. Фараджуллаев добавил, что интеграция решения «SİMA İmza» с порталом Интернет-Налоговой Администрации для индивидуальных предпринимателей полностью завершена. Теперь предприниматели могут бесплатно пользоваться этими услугами в течение шести месяцев с промокодом «6AYPULSUZ».
«Baku Fintech Forum» запомнился панельными сессиями, посвящёнными ключевым темам, включая цифровой банкинг и платежи, будущее безопасности в финансовых технологиях и построение устойчивой экосистемы. В ходе обсуждений участники обменялись мнениями по различным направлениям финтеха. Представители «AzInTelecom» также рассмотрели перспективы новых партнёрств и укрепления деловых связей.
О компании AzInTelecom
ООО «AzInTelecom», одна из компаний AZCON Holding, предоставляет безопасные, надёжные и гибкие услуги для тех, кто ценит качество в цифровом мире. Основные направления деятельности компании охватывают облачные решения, цифровую подпись и идентификацию нового поколения, платформы для управления бизнесом и современные решения в области кибербезопасности. Благодаря данным решениям «AzInTelecom» предлагает пользователям современные технологии и занимает лидирующие позиции в области цифровой трансформации и инноваций.