“Bütün vücudlar danışır” layihəsinin illik yekun tədbiri keçirilib
“Bütün vücudlar danışır” layihəsinin illik yekun tədbiri keçirilib “Bütün vücudlar danışır” layihəsinin illik yekun tədbiri keçirilib
“Dance Ability Azərbaycan” İnklüziv Rəqs Şirkətinin təşkilatçılığı, Qırmızı Ürəklər Fondu və Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə reallaşan “Bütün vücudlar danışır” layihəsinin bir illik fəaliyyətinə dair hesabat tədbiri keçirilib.
Nizami Kino Mərkəzində keçirilən tədbirdə son bir ildə görülən işlər təqdim olunub, inklüziv rəqs nömrəsi göstərilib, həmçinin layihənin bir ilini əhatə edən sənədli film nümayiş etdirilib.
“Bütün vücudlar danışır” layihəsinin məqsədi cəmiyyətin müxtəlif qruplarını – həm əlilliyi olan, həm də olmayan insanları bir araya gətirərək onların fiziki və emosional rifahını yaxşılaşdırmaq, dostluq və ünsiyyət üçün imkanlar yaratmaq, eləcə də inklüzivliyi gücləndirməkdir. Bununla yanaşı, layihə əlillik mövzusunda ictimai məlumatlılığın artırılmasına da töhfə verir. Ötən il ərzində layihəyə ümumilikdə 587 nəfər qatılıb. Onların 396-sı əlilliyi olan, 191-i isə əlilliyi olmayan şəxslərdir.
Xatırladaq ki, 3 noyabr 2025-ci il tarixindən etibarən “Bütün vücudlar danışır” layihəsinin növbəti mərhələsinə start veriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_05423d194ec9ebf77b9a38f6c_o.jpg
The annual closing event of the “All Bodies Speak” (Bütün vücudlar danışır) project was held, organized by the Inclusive Dance Company “Dance Ability Azerbaijan” with the support of the Red Hearts Foundation and in partnership with Kapital Bank.
The event took place at the Nizami Cinema Center, where the results of the project’s first year were presented. An inclusive dance performance was showcased, and a documentary film covering the first year of the project was screened.
The purpose of the project is to bring together different groups in society – both people with disabilities and those without – to improve their physical and emotional well-being, create opportunities for friendship and communication, and strengthen inclusivity. In addition, the project contributes to raising public awareness on issues related to disability.
Over the past year, a total of 587 people participated in the project, including 396 people with disabilities and 191 people without disabilities.
It should be noted that the next phase of the “All Bodies Speak” project will begin on November 3, 2025.