“AzerGold” QSC-nin Vətən müharibəsində şəhid olmuş əməkdaşı Muxtar Qasımlının şəhadətinin 5-ci ildönümündə məzarı ziyarət edilib. Ziyarətdə iştirak edən QSC-nin rəhbərliyi və kollektivi Muxtar Qasımlının əziz xatirəsinə sonsuz ehtiramını bildirib, məzarı önünə əklil qoyub, gül dəstələri düzüb.
“AzerGold” QSC-də Mühafizə xidmətində çalışmış Muxtar Qasımlı Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin ehtiyatda olan zabiti kimi 27 sentyabr 2020-ci il tarixində başlanan Vətən müharibəsi zamanı ordu sıralarına yazılaraq, Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib. O, 2 oktyabr 2020-ci ildə ağır döyüşlərin getdiyi Alxanlı kəndində qəhrəmancasına vuraşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.
Qeyd edək ki, Muxtar Qasımlı ilə yanaşı, “AzerGold” QSC-nin Vətən müharibəsində iştirak etmiş daha bir əməkdaşı – Rauf Əsgərov da Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına vuruşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.

Коллектив ЗАО «AzerGold» посетил могилу своего сотрудника Мухтара Гасымлы, павшего в Отечественной войне, в связи с 5-й годовщиной его гибели. Руководство и коллектив компании выразили глубокое почтение светлой памяти Мухтара Гасымлы и возложили венок и цветы на его могилу.
Сотрудник Службы охраны ЗАО «AzerGold» Мухтар Гасымлы, будучи офицером запаса Вооруженных Сил Азербайджана, записался в ряды армии в первые дни начавшейся 27 сентября 2020 года Отечественной войны и участвовал в боях за Физулинский район. 2 октября 2020 года он он принял героическую смерть, сражаясь в ожесточенных боях в селе Алханлы.
За личное мужество и отвагу, проявленные при выполнении боевых заданий во время освобождения территорий Азербайджана от оккупации, старший лейтенант Мухтар Гасымлы был награжден медалями «За Родину» и «За освобождение Физули» посмертно соответствующими указами Президента Ильхама Алиева.
Отметим, что вместе с Мухтаром Гасымлы в Отечественной войне участвовал еще один сотрудник ЗАО «AzerGold» – Рауф Аскеров, который также принял героическую смерть, сражаясь в боях за Физулинский район.
ЗАО «AzerGold» с гордостью чтит память всех своих военнослужащих, павших в Отечественной войне, и выражает уважение и почтение их светлой памяти.