https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_7bc0f6e43d806759b2f2e4558_o.jpg
Özbəkistanın Mirzə Uluqbəy adına Özbək Milli Universitetinin Psixologiya kafedrasının bir qrup əməkdaşı Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin qonağı olub. Özbək Milli Universitetinin Psixologiya kafedrasının professoru Dilbər Muxamedova, professor əvəzi Ruxsora Xudratullayeva, psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent əvəzi Əzizə Turakulova, kafedranın baş müəllimi Diyora Xocaxulova fakültə dekanı Rövşən Cavadovla görüşüblər.
Qonaqlar həmçinin Psixologiya, Sosial və pedaqoji psixologiya kafedralarında olublar. Psixologiya kafedrasının müdiri, psixologiya elmləri doktoru Səxavət Əliyeva, professorlar Rəna Qədirova, İmdad Bayramov, dosentlər Sevinc Quliyeva, Azər Mustafayev, Kamilə Kazımova, psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nigar Nəsirova özbək alimləri ilə elmi müzakirələr aparıb, fikir mübadiləsi ediblər.
Özbək qonaqlar Sosial elmlər və psixologiya fakültəsində “Özbək qadının identikliyi” mövzusunda sərgi nümayiş etdiriblər. Sərgidə Özbəkistan qadınlarının elm, mədəniyyət və idmanın inkişafına verdiyi mühüm töhfələri əks etdirən foto-eksponatlar nümayiş etdirilib. Eksponatlarda Özbəkistan qadınlarının özünəməxsus xüsusiyyətlərini və xarakterini təcəssüm etdirən məqamlar yer alıb, onların cəmiyyətdə və mədəniyyətdəki roluna xüsusi diqqət çəkilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_7bc0f6e43d806759b2f2e4558_o.jpg
Группа сотрудников кафедры психологии Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека посетила факультет социальных наук и психологии Бакинского государственного университета (БГУ). Дильбар Мухамедова, Рухсора Худратуллаева, Азиза Туракулова и Диёра Ходжахулова встретились с деканом факультета Ровшаном Джавадовым.
Гости также посетили кафедры психологии, социальной и педагогической психологии. Заведующая кафедрой психологии Сехавет Алиева, профессора Рена Гадирова, Имдад Байрамов, доценты Севиндж Гулиева, Азер Мустафаев, Камила Казымова, доктор философии по психологии Нигяр Насирова провели научные дискуссии и обменялись мнениями с узбекскими учёными.
Гости представили выставку на тему «Идентичность узбекской женщины». На выставке были представлены фотоэкспозиции, отражающие значительный вклад узбекских женщин в развитие науки, культуры и спорта. Экспонаты демонстрируют моменты, воплощающие уникальные особенности и характер узбекских женщин, особое внимание уделено их роли в обществе и культуре.