https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a1ed5ae89f399c31110082cee_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Psixoloji yardım sektoru (PYS) I kurs tələbələri ilə görüş təşkil edib.
Tələbələrin psixoloji rifahını gücləndirmək və onların fərdi inkişafına dəstək vermək məqsədilə keçirilən tədbirdə bütün fakültələr üzrə yeni qəbul olunmuş tələbələr iştirak ediblər.
Görüş zamanı PYS-in fəaliyyəti, göstərilən xidmətlər, həyata keçirilən təlim və layihələr barədə ətraflı məlumat verilib. Tələbələrə bu xidmətlərdən necə yararlana biləcəkləri və müxtəlif layihələrdə iştirak imkanları izah olunub.
Qeyd olunub ki, sektorun əsas məqsədi tələbələrə psixoloji dəstək göstərmək, məxfi və etibarlı mühit təmin etmək, eləcə də onların akademik və şəxsi həyatlarında üzləşdikləri çətinliklərin öhdəsindən gəlmələrinə yardım etməkdir. Həmçinin vurğulanıb ki, ehtiyac yarandığı halda tələbələr fərdi konsultasiya üçün də PYS-ə müraciət edə bilərlər.

Сектор психологической помощи БГУ провел встречу со студентами
Сектор психологической помощи БГУ провел встречу со студентами Сектор психологической помощи БГУ провел встречу со студентами
Сектор психологической помощи (СПП) Бакинского государственного университета (БГУ) организовал встречу со студентами первого курса. В мероприятии, проведенном с целью укрепления психологического благополучия студентов и содействия их личностному развитию, приняли участие новопоступившие студенты всех факультетов.
В ходе встречи была представлена ​​подробная информация о деятельности СПП, предоставляемых услугах, проводимых тренингах и реализуемых проектах. Студентам рассказали о преимуществах этих услуг и возможностях участия в различных проектах.
Было отмечено, что основная цель СПП — оказывать психологическую поддержку студентам, обеспечивать конфиденциальную и безопасную среду, а также помогать им преодолевать трудности, с которыми они сталкиваются в учебе и личной жизни. Также было подчеркнуто, что при необходимости студенты могут обратиться в СПП для индивидуальной консультации.