https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_71f2345930d0feb296b5a9f6a_o.jpg
Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisi 2025 çərçivəsində Paddock ərazisində yerləşən Chill Zone-da maraqlı anlar yaşanıb. Alpine komandasının sürücüləri Franko Kolapinto və Pyer Qasli, eləcə də Red Bull-un pilotu Yuki Tsunoda Azərbaycan mətbəxinin sevilən təamlarından olan qutab hazırlayıblar.
Xüsusi məkanda təşkil olunan tədbirdə qonaqlar pilotların yeməyi dadmaqla yanaşı, onların bişirmə prosesini də izləyiblər. Kolapinto tapşırığa böyük ciddiyyətlə yanaşıb, qutabları diqqətlə hazırlayaraq nəticədən sonra sevincini gizlətməyib. Qasli isə yumorla fərqlənib – hazırladığı qutab ənənəvi formadan uzaq olsa da, zarafatla: “Kim deyib ki, qutab mütləq yumru olmalıdır?” – deyə bildirib.
Sonda pilotlar həmkarlarını və qonaqları hazırladıqları qutablarla qonaq ediblər. Argentinalı jurnalist Xuan Fossarolinin sözlərinə görə, sürücülərin təamı gözləniləndən də dadlı alınıb. Tədbirdən yayılan görüntülər isə qısa zamanda sosial şəbəkələrdə böyük maraq doğurub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_71f2345930d0feb296b5a9f6a_o.jpg
As part of the Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2025, unique moments unfolded in the Chill Zone located in the Paddock area. Alpine drivers Franco Colapinto and Pierre Gasly, together with Red Bull’s Yuki Tsunoda, tried their hand at preparing one of the most beloved dishes of Azerbaijani cuisine — qutab.
During the special session, guests not only tasted the dish but also enjoyed watching the drivers go through the cooking process. Colapinto took the task very seriously, carefully preparing the qutabs and celebrating his success with visible excitement. Gasly, on the other hand, brought humor to the event — although his qutab turned out far from the traditional shape, he jokingly remarked: “Who said qutab has to be round?”
In the end, the drivers treated their colleagues and guests with the qutabs they had prepared. According to Argentine journalist Juan Fossaroli, the dish turned out even tastier than expected, while videos of the event quickly spread on social media, attracting wide interest.