https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_1312fc48811415eea1023c0e4_o.jpg
Azərbaycanda Mikro, kiçik və orta sahibkarlığın (MKOS) maliyyələşdirilməsi sahəsində lider banklardan biri olan TuranBank, beynəlxalq maliyyə institutları ilə əməkdaşlığını davam etdirərək nüfuzlu ECO Ticarət və İnkişaf Bankı ilə MKOS maliyyələşdirilməsini genişləndirmək məqsədilə 5 illik müddətə 5 milyon Avro həcmində kredit sazişi imzalayıb.
Cəlb edilən vəsait ölkədə kiçik və orta biznesin maliyyələşdirilməsinə yönəldilməklə sahibkarların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarını daha da genişləndirəcək.
Məlumat üçün qeyd edək ki, bu, TuranBank ilə ECO Ticarət və İnkişaf Bankı arasında imzalanan sayca beşinci sazişdir. Belə ki, Bank əvvəlki illərdə də sözügedən maliyyə qurumundan kiçik və orta sahibkarlığın və ticarətin maliyyələşdirilməsi üçün maliyyə vəsaiti cəlb edib.
Azərbaycanın da üzv olduğu ECO Ticarət və İnkişaf Bankı region ölkələrində müxtəlif sahələrin maliyyə ehtiyaclarını qarşılamaqla istər dövlət, istərsə də özəl sektorlarda davamlı iqtisadi inkişafı və regional inteqrasiyanı dəstəkləyir.
Məlumat üçün qeyd edək ki, TuranBank mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin maliyyələşdirilməsi üzrə beynəlxalq kredit xətlərinin cəlb edilməsi istiqamətində əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla inkişaf etdirir. Bank Asiya İnkişaf Bankı (ADB), EMF Mikromaliyyə Fondu, Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankı (BSTDB), Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyası (ICD), İncofin İnvestisiya Fondu, Blue Orchard Fondu və s. kimi nüfuzlu maliyyə təşkilatları ilə əməkdaşlıq edərək qeyri-neft sektorunun davamlı inkişafına ciddi dəstək olur.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən Bank 22 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbuk, İnstaqram və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_1312fc48811415eea1023c0e4_o.jpg
ТуранБанк, один из ведущих банков в сфере финансирования микро-, малых и средних предприятий (ММСП) в Азербайджане, продолжил сотрудничество с международными финансовыми институтами и подписал кредитное соглашение с престижным Банком торговли и развития ОЭС на сумму 5 миллионов евро сроком на 5 лет для расширения финансирования ММСП.
Привлеченные средства будут направлены на финансирование малого и среднего бизнеса в стране, что еще больше расширит доступ предпринимателей к финансовым ресурсам.
Для информации следует отметить, что это уже пятое соглашение, подписанное между ТуранБанк и Банком торговли и развития ОЭС. Таким образом, в предыдущие годы Банк привлекал финансовые ресурсы от вышеупомянутого финансового института для финансирования малого и среднего бизнеса и торговли.
Банк торговли и развития ОЭС, членом которого также является Азербайджан, поддерживает устойчивое экономическое развитие и региональную интеграцию как в государственном, так и в частном секторах, удовлетворяя финансовые потребности различных секторов в странах региона. К вашему сведению, ТуранБанк успешно развивает сотрудничество в сфере привлечения международных кредитных линий для финансирования микро-, малых и средних предприятий. Банк сотрудничает с такими авторитетными финансовыми институтами, как Азиатский банк развития (АБР), Микрофинансовый фонд EMF, Черноморский банк торговли и развития (ЧБТР), Исламская корпорация по развитию частного сектора (ICD), Инвестиционный фонд Incofin, Фонд Blue Orchard и др., тем самым внося весомый вклад в устойчивое развитие ненефтяного сектора.
Работая с 1992 года, Банк обслуживает частных и корпоративных клиентов в 22 точках продаж. Подробную информацию о продуктах и услугах Банка вы можете получить, посетив его официальный сайт или страницы в социальных сетях (Facebook, Instagram и др.).