VTB (Azərbaycan) Bilgəh çimərliyində Xəzər dənizinin sahilyanı ərazisinin təmizlənməsi kampaniyası təşkil edib.
Bank iştirakçıları zəruri sanitar avadanlıqlarla təchiz olunaraq sahil ərazisini tullantılardan təmizlədilər.
Artıq bir neçə ildir ətraf mühitin mühafizəsi tədbirlərini dəstəkləyən və fəal iştirak edən VTB (Azərbaycan) üçün bu təşəbbüs artıq ənənəvi hal alıb.
"Təbiətin təmizliyinə görə məsuliyyət hər birimizin üzərinə düşür. Sahilboyu təmizləmə kampaniyaları təkcə Xəzər dənizinin ekosistemini yaxşılaşdırmaq üçün deyil, həm də əhali arasında təbiətə qayğıkeş münasibət mədəniyyətinin formalaşdırılması üçün mühüm addımdır. Ümid edirik ki, zaman keçdikcə Xəzər dənizinin çimərlikləri və sahilyanı əraziləri zibildən tamamilə təmizlənəcək və bu cür ekoloji aksiyalar mütəmadi xarakter daşıyacaqlar", - deyə Bank VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin sədri İqor Okayev bildirib.

ВТБ (Азербайджан) организовал акцию по уборке прибрежной территории Каспийского моря в поселке Бильгя.
Для проведения уборки участников обеспечили всем необходимым: специальной одеждой, инвентарем для сбора мусора, транспортом и прохладительными напитками для комфортной работы.
Данная инициатива стала уже традиционной для ВТБ (Азербайджан), который на протяжении нескольких лет поддерживает и активно участвует в мероприятиях по охране окружающей среды.
"Мы считаем, что ответственность за чистоту природных территорий лежит на каждом из нас. Акции по очистке побережья – важный шаг не только для улучшения экосистемы Каспийского моря, но и для формирования культуры заботы о природе у населения. Мы надеемся, что со временем пляжи и прибрежные территории Каспийского моря будут полностью освобождены от мусора, а подобные экологические кампании станут регулярной практикой для всех жителей региона", - отметил Председатель Правления ВТБ (Азербайджан) Игорь Окаев.