https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_7cf077a48837701cd5fee93f5_o.jpg
Finlandiyanın paytaxtı Helsinkidə təcavüzkar Ermənistanın ölkəmizin sərhədində törətdiyi son təxribatlarla əlaqədar məlumatlandırıcı aksiya keçirilib.
Helsinki mərkəzi vağzalının (rautatieasema) və Tuomiokirkko kilsəsinin önündə baş tutan aksiyalar Helsinki Azərbaycan Evinin rəhbəri, “Azər-Türk” Gənclər Təşkilatının sədri və Skandinaviya Azərbaycanlılarının Koordinasiya Şurasının Finlandiyadakı əlaqələndiricisi Ülviyyə Cabbarovanın təşkilatçılığı ilə gerçəkləşdirilib.
Azərbaycan bayraqlarını dalğalandıran aksiya iştirakçıları “Ermənistan, sülh müqaviləsini imzala!”, “Ermənistanın təcavüzünə son qoyulsun!”, “Ermənistan, vasitəçiliyi qəbul et və sərhədləri tanı!”, “Ermənistan, regiondakı kommunikasiyaları bərpa et!” və digər şüarların yazıldığı plakatları nümayiş etdiriblər.
Aksiya ilə maraqlanan paytaxt sakinlərinə Ermənistanın ölkəmizə qarşı törətdiyi hərbi təxribatlar barədə məlumat verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_7cf077a48837701cd5fee93f5_o.jpg
В столице Финляндии Хельсинки проведена информационная акция в связи с последними провокациями, совершенными Арменией на границе нашей страны.
Акции, состоявшиеся перед центральным вокзалом Хельсинки (rautatieasema) и церковью Туомиокиркко, были организованы руководителем Дома Азербайджана в Хельсинки, председателем Молодежной организации “Aзер-Tюрк” и координатором Координационного совета скандинавских азербайджанцев в Финляндии Ульвийей Джаббаровой.
Участники акции, развевавшие флаги Азербайджана, демонстрировали плакаты с такими лозунгами, как “Армения, подпиши мирное соглашение!”, “Положить конец армянской агрессии!”, “Армения, прими посредничество и признай границы!”, “Армения, восстанови коммуникации в регионе!”, и др.
Заинтересовавшиеся акцией жители столицы были проинформированы о военных провокациях, совершенных Арменией против нашей страны.