Yelo Bank və Azərbaycan Badminton Federasiyası yeni sosial təşəbbüsə sözün əsl mənasında imza atdı. Tərəfdaşlıq çərçivəsində fərqli inkişaf xüsusiyyətlərinə malik uşaq və yeniyetmələr üçün beynəlxalq yarışlara hazırlıq məqsədilə inklüziv badminton məşqləri təşkil olunacaq.
Məşqlər Bankın Baş ofisində “xüsusi badminton” formatında keçiriləcək. Bu yanaşma autizm spektr pozuntusu, daun sindromu və digər fərqli inkişaf xüsusiyyətlərinə malik uşaqların rahat şəkildə oyuna qoşulmasına imkan yaradır. Sadələşdirilmiş qaydalar və motivasiyaedici üsullar sayəsində hər bir iştirakçı öz bacarığını göstərə, sosial mühitə daha aktiv şəkildə inteqrasiya ola biləcək.
İmzalanma mərasimində Azərbaycan Badminton Federasiyasının prezidenti Taleh Ziyadov və Yelo Bankın İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov iştirak ediblər. Tərəflər bu əməkdaşlığın uzunmüddətli və dayanıqlı olacağına inandıqlarını bildiriblər.
Yelo Bank "idman hər kəs üçün əlçatan olmalıdır" fikrini dəstəkləyir. Bu tərəfdaşlıq fərqli inkişaf xüsusiyyətli idmançıların potensialını göstərməyə, idman vasitəsilə cəmiyyətə aktiv inteqrasiya olmağa kömək göstərəcək. Bu təşəbbüsün təkcə bu gün üçün deyil, gələcək üçün də böyük dəyəri var — inanırq ki, onlar üçün yaradılan bu imkanla ölkəmizin gələcək badminton çempionları yetişəcək.

Yelo Bank и Федерация бадминтона Азербайджана подписали соглашение о совместной социальной программе, направленной на развитие инклюзивного спорта. В рамках партнёрства будут организованы специальные тренировки по бадминтону для детей и подростков с различными особенностями развития, в том числе в рамках подготовки к международным соревнованиям.
Занятия пройдут в головном офисе Банка в формате «специального бадминтона» - адаптированной версии игры, которая учитывает потребности детей с расстройствами аутистического спектра, синдромом Дауна и другими особенностями. Упрощённые правила и мотивационные методики помогут участникам комфортно включиться в процесс, раскрыть свои способности и активнее интегрироваться в социальную среду.
В церемонии подписания соглашения приняли участие президент Федерации бадминтона Азербайджана Талех Зиядов и председатель правления Yelo Bank Анар Гасанов. Стороны выразили уверенность в долгосрочном и устойчивом сотрудничестве.
Yelo Bank разделяет принцип, что спорт должен быть доступен каждому. Новая инициатива призвана помочь спортсменам с особыми потребностями реализовать свой потенциал и найти своё место в обществе через спорт. Этот проект важен не только сегодня - мы верим, что он станет основой для воспитания будущих чемпионов Азербайджана по бадминтону.