Yelo Bank və Azərbaycan Badminton Federasiyası yeni sosial təşəbbüsə sözün əsl mənasında imza atdı. Tərəfdaşlıq çərçivəsində fərqli inkişaf xüsusiyyətlərinə malik uşaq və yeniyetmələr üçün beynəlxalq yarışlara hazırlıq məqsədilə inklüziv badminton məşqləri təşkil olunacaq.
Məşqlər Bankın Baş ofisində “xüsusi badminton” formatında keçiriləcək. Bu yanaşma autizm spektr pozuntusu, daun sindromu və digər fərqli inkişaf xüsusiyyətlərinə malik uşaqların rahat şəkildə oyuna qoşulmasına imkan yaradır. Sadələşdirilmiş qaydalar və motivasiyaedici üsullar sayəsində hər bir iştirakçı öz bacarığını göstərə, sosial mühitə daha aktiv şəkildə inteqrasiya ola biləcək.
İmzalanma mərasimində Azərbaycan Badminton Federasiyasının prezidenti Taleh Ziyadov və Yelo Bankın İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov iştirak ediblər. Tərəflər bu əməkdaşlığın uzunmüddətli və dayanıqlı olacağına inandıqlarını bildiriblər.
Yelo Bank "idman hər kəs üçün əlçatan olmalıdır" fikrini dəstəkləyir. Bu tərəfdaşlıq fərqli inkişaf xüsusiyyətli idmançıların potensialını göstərməyə, idman vasitəsilə cəmiyyətə aktiv inteqrasiya olmağa kömək göstərəcək. Bu təşəbbüsün təkcə bu gün üçün deyil, gələcək üçün də böyük dəyəri var — inanırq ki, onlar üçün yaradılan bu imkanla ölkəmizin gələcək badminton çempionları yetişəcək.

Yelo Bank and the Azerbaijan Badminton Federation have signed an agreement to launch a new social initiative. As part of this partnership, inclusive badminton training sessions will be organized for children and adolescents with different developmental needs, helping them prepare for international competitions.
The training will take place at the Bank’s Head Office in a “special badminton” format - an adapted version of the game designed to enable children with autism spectrum disorder, Down syndrome, and other developmental differences to participate comfortably. With simplified rules and motivational techniques, each participant will have the opportunity to showcase their abilities and engage more actively in the social environment.
The signing ceremony was attended by Taleh Ziyadov, President of the Azerbaijan Badminton Federation, and Anar Hasanov, CEO of Yelo Bank. Both parties expressed confidence that this cooperation will be long-term and sustainable.
Yelo Bank believes that sport should be accessible to everyone. This partnership will help athletes with different developmental needs unlock their potential and integrate more fully into society through sport. The initiative holds great value not only for today but also for the future - we believe that with this opportunity, the future badminton champions of our country will emerge.