https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_8c3d75d4ebebc6568037bdd44_o.jpg
19–21 sentyabr tarixlərində keçiriləcək Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisi 2025 ilə əlaqədar logistik əməliyyatların həyata keçirilməsi məqsədilə 12 sentyabr gecə saat 01:00-dan etibarən Puşkin küçəsinin Üzeyir Hacıbəyov küçəsi və Neftçilər prospekti ilə kəsişməsindən olan hissəsi nəqliyyatın hərəkəti üçün məhdudlaşacaq. Məhdudiyyət tədbirin sonunadək davam edəcək.
Nəqliyyatın İdarəetmə Planına əsasən Bakı Şəhər Halqasının keçdiyi küçələr və trekin əhatə etdiyi ərazilər isə 15 sentyabr gecə saat 01:00-dan 23 sentyabr səhər saat 08:00-dək nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq. Məhdudiyyətlər tətbiq olunan zonalarda giriş-çıxış yalnız “Yaşayış Yerinə Giriş İcazəsi” ilə mümkün olacaq.
Qeyd edək ki, son iki ilin təcrübəsinə əsaslanaraq, bu il də şəhər sakinlərinin və sürücülərin rahatlığı üçün yarış müddətində bəzi əsas yollar əhalinin istifadəsi üçün açılacaq.
Giriş nöqtələri:
- Salyan şosesindən Neftçilər prospekti və Azneft dairəsi istiqamətində.
- M. Lermontov küçəsindən BMT-nin 50 İlliyi küçəsi və İstiqlaliyyət küçəsi istiqamətində.
- S. Vurğun küçəsindən Ü. Hacıbəyli küçəsi və Bülbül prospekti istiqamətində.
- Bülbül prospektindən Xəqani küçəsi və Neftçilər prospekti istiqamətində.
- Nizami və Puşkin küçələrinin kəsişməsindən Xəqani küçəsi istiqamətində.
Çıxış nöqtələri:
- Neftçilər prospektindən Bakı Dəniz Limanı və Crescent Mall istiqamətində.
- İstiqlaliyyət küçəsindən Azərbaycan prospekti istiqamətində.
- Neftçilər prospektindən Azneft dairəsi və Dəniz Mall istiqamətində.
BŞH sürücülərə bildirir ki, qeyd olunan yollar yalnız tranzit korridoru kimi istifadə ediləcək. Həmçinin fövqəladə hallar istisna olmaqla, Tranzit dəhlizləri açıq olduğu zaman, nəqliyyat vasitələrinin parklaması, sərnişin minmə və enməsi qadağandır. Bundan başqa, həmin yollarda ağır tonnajlı yük maşınlarının və ictimai nəqliyyatın hərəkəti istisna edilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_8c3d75d4ebebc6568037bdd44_o.jpg
In connection with the Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2025, which will take place on 19–21 September, a series of traffic restrictions will be introduced in Baku. To ensure the safe execution of logistical operations, traffic will be restricted from 12 September at 01:00. on the section of Pushkin Street between Uzeyir Hajibeyov Street and Neftchilar Avenue. This restriction will remain in effect until the conclusion of the event.
According to the Traffic Management Plan, all streets within the Baku City Circuit and the surrounding areas of the track will be closed to traffic from 15 September at 01:00 until 23 September at 08:00. Access in the restricted areas will only be permitted with a “Resident Access Permit.”
It should be noted that, based on the experience of the past two years, this year as well, for the convenience of residents and drivers, certain main roads will be opened for public use during the race period.
Entry points:
- From Salyan Highway towards Neftchilar Avenue and Azneft Square
- From M. Lermontov Street towards 50th Anniversary of UN Street and Istiglaliyyat Street
- From S. Vurghun Street towards U. Hajibeyli Street and Bulbul Avenue
- From Bulbul Avenue towards Khagani Street and Neftchilar Avenue
- From the intersection of Nizami and Pushkin Streets towards Khagani Street
Exit points:
- From Neftchilar Avenue towards Baku Sea Port and Crescent Mall
- From Istiglaliyyat Street towards Azerbaijan Avenue
- From Neftchilar Avenue towards Azneft Square and Deniz Mall
Baku City Circuit Operations Company informs drivers that these roads will function exclusively as transit corridors. Except in emergencies, parking, passenger pick-up, and drop-off will be strictly prohibited while the transit corridors are open. In addition, the movement of heavy trucks and public transport on these roads will not be permitted.
Further information on traffic arrangements is available on the official website of the Baku City Circuit.