8 sentyabr 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında "Bank of Baku" ASC-nin istiqrazlarının abunə yazılışının başlanmasınа həsr olunmuş “Açılış Zəngi” keçirilib.
Tədbir "Bakı Fond Birjası" QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Ruslan Xəlilovun çıxış sözü ilə açıq elan edilib. O, maliyyə bazarlarında investisiya alətlərinin çeşidliyinin artırılmasının əhəmiyyətini vurğulayıb və kapial bazarına mühüm töhfə verəcəyini qeyd edib. "Bank of Baku" ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Həsən Quliyev isə öz çıxışında bildirib ki, “Bank of Baku” bu addımı ilə ölkə iqtisadiyyatına töhfə verməyi hədəfləyir. "ABB-Invest Investisiya Şirkəti" QSC-nin icraçı direktoru Nadir Babazadə öz çıxışında qeyd dib ki, investorlar mövcud istiqrazlar üzrə sifarişlərini “ABB Mobile” tətbiqi vasitəsilə yerləşdirə bilərlər.
Xatırladaq ki, illik gəlirliliyi 13%, ilkin ticarət qiyməti 100 manat təşkil edən, tədavül müddəti 18 ay və buraxılış həcmi 20,000,000 manat olan faizli təmin edilməmiş, sənədsiz, adlı istiqrazların abunə yazılışı 19 sentyabr 2025-ci il tarixində bitəcəkdir.
Tədbirin sonunda emitent - "Bank of Baku" ASC, "Bakı Fond Birjası" QSC və "ABB-Invest Investisiya Şirkəti" QSC-nin nümayəndələri tərəfindən istiqrazların abunə yazılışının başlanmasını simvolizə edən zəng çalınıb. Beləliklə, istiqrazların Bakı Fond Birjasının ticarət platformasında abunə yazılışına başlanılıb.

“Ring The Bell” Ceremony for the bonds of "Bank of Baku" OJSC was held at Baku Stock Exchange “Ring The Bell” Ceremony for the bonds of "Bank of Baku" OJSC was held at Baku Stock Exchange
On September 8, 2025, Baku Stock Exchange hosted an “Ring the Bell” ceremony dedicated to the launch of the subscription for the bonds of "Bank of Baku" OJSC.
The event was officially opened with welcoming remarks by Mr. Ruslan Khalilov, CEO of Baku Stock Exchange. He emphasized the importance of expanding the diversity of investment instruments in the financial markets and highlighted that the issuance would make a valuable contribution to the development of the capital market. Mr. Hasan Guliyev, CEO of "Bank of Baku" OJSC, noted that with this step, "Bank of Baku" aims to contribute to the country’s economy. Mr. Nadir Babazade, Executive Director of "ABB-Invest Investment Company" CJSC, noted in his speech that investors can place their orders for these bonds through the ABB Mobile application.
It should be noted that the subscription for the bonds - with coupon rate of 13%, an initial trade price of 100 AZN, a period of 18 months, and a release  volume of 20,000,000 AZN - will remain open until September 19, 2025. The bonds are interest-bearing, unsecured title.
At the conclusion of the event, representatives of the issuer - "Bank of Baku" OJSC, Baku Stock Exchange, and "ABB-Invest Investment Company" CJSC - rang the bell to symbolize the official launch of the bond subscription on Baku Stock Exchange’s trading platform.