Yelo Bank-ın “Summer Challenge” yay təcrübə proqramı uğurla yekunlaşdı
Yelo Bank-ın “Summer Challenge” yay təcrübə proqramı uğurla yekunlaşdı Yelo Bank-ın “Summer Challenge” yay təcrübə proqramı uğurla yekunlaşdı
Bank sektorunda peşəkar kadrların yetişdirilməsinə töhfə vermək məqsədi ilə təşkil olunan Yelo Bank-ın “Summer Challenge” yay təcrübə proqramı bu il də uğurla başa çatdı. Proqram çərçivəsində 55 seçilmiş gənc iştirakçı Bankın müxtəlif departamentlərində real iş mühiti ilə tanış olaraq, peşəkar mütəxəssislərin mentorluğu altında praktiki bilik və bacarıqlar əldə etdi.
İştirakçılar təcrübə müddətində Yelo Bank-ın gündəlik fəaliyyətinə cəlb olunaraq layihələrin hazırlanması, tədbirlərin təşkili və komanda işində fəal rol oynadılar. Proqram gənclərə liderlik, ünsiyyət, analitik düşüncə və ideya istehsalı kimi mühüm bacarıqları inkişaf etdirmək üçün geniş imkanlar yaratdı.
Proqramın sonunda bütün iştirakçılara rəsmi sertifikatlar təqdim olundu. Aktivliyi və peşəkar yanaşması ilə seçilən bir sıra iştirakçılar isə artıq Yelo Bank-da işlə təmin olunaraq komandaya qoşulublar.
Yelo Bank-ın təşəbbüsü ilə “Summer Challenge” kimi proqramlar gələcək illərdə də davam etdiriləcək və daha çox gəncin karyera yolunda ilk addımlarını atmasına imkan yaradacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_056b619c4cd7b830652c9a677_o.jpg
Программа летней стажировки «Summer Challenge» в Yelo Bank, организованная с целью содействия подготовке профессиональных кадров для банковского сектора, успешно завершилась в этом году. В рамках программы 55 отобранных молодых участников познакомились с реальной рабочей средой в различных подразделениях банка и приобрели практические знания и навыки под руководством опытных специалистов.
Во время стажировки участники были вовлечены в повседневную деятельность Банка, принимали активное участие в подготовке проектов, организации мероприятий и командной работе. Программа предоставила молодым людям широкие возможности для развития таких важных навыков, как лидерство, коммуникация, аналитическое мышление и генерация идей.
По окончании программы всем участникам были вручены официальные сертификаты. Ряд участников, проявивших активность и профессиональный подход, уже трудоустроены в Yelo Bank и присоединились к команде.
Yelo Bank планирует продолжать реализацию подобных программ в ближайшие годы, предоставляя всё большему числу молодых людей возможность сделать первые шаги на карьерном пути.