https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_2bd80fb370824cc304e5ef1af_o.jpg
Kapital Bank-ın təşəbbüsü ilə 2023-cü ildə start verilən “Birbank” tələbə təqaüd proqramı uğurla yekunlaşıb. Proqramın ilk seçim mərhələsinə 3000-dən çox tələbə müraciət edib, onlardan seçilən 15 nəfər namizəd “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanaraq iki il ərzində ayda 300 AZN məbləğində təqaüd almaq imkanını əldə edib.
Təqaüdçülər ölkəmizin 8 aparıcı ali təhsil müəssisəsində kompüter elmləri, informasiya texnologiyaları, maliyyə, hüquq, iqtisadiyyat və digər sahələr üzrə məzun olublar. Onlar bu müddət ərzində yalnız maddi dəstək deyil, həm də Kapital Bank-da real iş təcrübəsi, müxtəlif peşəkar təlim və seminarlar, həmçinin mentor dəstəyi ilə fərdi inkişaf imkanları əldə ediblər.
Layihənin bağlanış mərasimində Kapital Bank-ın İstedadların idarə olunması departamentinin direktoru Aygün Həsənova iştirakçılara iki il ərzində qazandıqları bilik və təcrübələr, həmçinin gələcəkdə tələbələrin inkişafına yönəlik bu tipli proqramların daha da təkmilləşdirilməsi üçün hansı təşəbbüslərin həyata keçirilə biləcəyi ilə bağlı suallar ünvanlayıb.
Xüsusilə qeyd edək ki, proqramın iki məzunu Samin Hüseynov və Yaqub Əhmədov dünyanın Top 10 universiteti sırasında olan Kembric Universiteti (University of Cambridge) və İmperial Kollecində (Imperial College London) magistr təhsili almaq hüququ qazanaraq təhsillərini xaricdə davam etdirmək imkanı əldə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_2bd80fb370824cc304e5ef1af_o.jpg
Launched by Kapital Bank in 2023, the Birbank Student Scholarship Program has successfully come to an end. At the initial stage of the selection process, more than 3,000 students applied, out of which 15 outstanding candidates earned the title of “Birbank Scholars” and received a monthly scholarship of 300 AZN for two years.
The scholarship holders graduated from 8 leading universities of the country, specializing in computer science, information technology, finance, law, economics, and other fields. Throughout the program, they benefited not only from financial support, but also from real work experience at Kapital Bank, participation in various professional trainings and seminars, as well as individual development opportunities through mentorship.
At the closing ceremony, Aygun Hasanova, director of the Talent management department at Kapital Bank, addressed the participants with questions about the knowledge and experience they had gained over the two years, as well as initiatives that could be implemented to further improve such programs aimed at supporting student development.
Significantly, two graduates of the program, Samin Huseynov and Yagub Ahmadov, were admitted to master’s programs at the University of Cambridge and Imperial College London – both ranked among the world’s top ten universities.