https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_77887bfd3fd86ca7269dc649e_o.jpg
AccessBank "Qızıl Şans" lombard lotereyasını –nın ilk tirajının qaliblərini açıqladı. 8 avqust tarixində saat 15:00-da keçirilən tirajda 3 000-ə yaxın yeni və aktiv lombard kredit müştərisi iştirak edib. Təsadüfi seçim əsasında 12 qalib müəyyən olunub. Qaliblərdən biri 50 qramlıq, ikisi 30 qramlıq, üçü 20 qramlıq, altısı isə 10 qramlıq qızıl külçənin sahibi olub. Qaliblərə mükafatlar gələn həftə ərzində təqdim ediləcək və ictimaiyyətə ayrıca məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, tirajlarda yalnız 17 aprel – 15 avqust 2025-ci il tarixləri arasında (I tiraj) və 16 avqust – 19 dekabr 2025-ci il tarixləri arasında (II tiraj) lombard krediti rəsmiləşdirən müştərilər iştirak edə bilərlər. Hər 1 000 AZN məbləğində lombard krediti müqabilində 1 iştirak haqqı qazanılır. Hər tirajda 12 qalib təsadüfi seçim əsasında müəyyən edilir. “Qızıl Şans” stimullaşdırıcı lotereya kampaniyasının şərtlərinin 9-cü bəndinə edilən dəyişikliyə görə qaliblər “.Net” proqramı vasitəsi ilə seçilir.
Növbəti tiraj 26 dekabr 2025-ci il tarixlərində AccessBank-ın Baş ofisində keçiriləcək və bankın rəsmi Instagram, Facebook və YouTube hesablarında canlı yayımlanacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_77887bfd3fd86ca7269dc649e_o.jpg
AccessBank подвёл итоги первого тиража ломбардной лотереи "Qızıl Şans". Розыгрыш состоялся 28 августа в 15:00 и собрал около 3 000 новых и активных клиентов по ломбардным кредитам.
По результатам случайного отбора были определены 12 победителей. Один из них получил золотой слиток весом 50 граммов, двое – по 30 граммов, трое – по 20 граммов и шестеро – по 10 граммов. Призы будут вручены победителям в течение следующей недели и общественность будет дополнительно проинформирована.
Напомним, что принять участие в тиражах могут только клиенты, оформившие ломбардные кредиты в период с 17 апреля по 15 августа 2025 года (I тираж) и с 16 августа по 19 декабря 2025 года (II тираж). За каждые 1 000 AZN кредита предоставляется 1 право участия. В каждом тираже, методом случайного отбора определяются 12 победителей. Согласно поправкам в 9-й пункт условий стимулирующей лотерейной кампании “Qızıl Şans”, победители выбираются с помощью программы “.Net”.
Следующий тираж состоится 26 декабря 2025 года в головном офисе AccessBank и будет транслироваться в прямом эфире на официальных страницах банка в Instagram, Facebook и YouTube.