https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_77887bfd3fd86ca7269dc649e_o.jpg
AccessBank "Qızıl Şans" lombard lotereyasını –nın ilk tirajının qaliblərini açıqladı. 8 avqust tarixində saat 15:00-da keçirilən tirajda 3 000-ə yaxın yeni və aktiv lombard kredit müştərisi iştirak edib. Təsadüfi seçim əsasında 12 qalib müəyyən olunub. Qaliblərdən biri 50 qramlıq, ikisi 30 qramlıq, üçü 20 qramlıq, altısı isə 10 qramlıq qızıl külçənin sahibi olub. Qaliblərə mükafatlar gələn həftə ərzində təqdim ediləcək və ictimaiyyətə ayrıca məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, tirajlarda yalnız 17 aprel – 15 avqust 2025-ci il tarixləri arasında (I tiraj) və 16 avqust – 19 dekabr 2025-ci il tarixləri arasında (II tiraj) lombard krediti rəsmiləşdirən müştərilər iştirak edə bilərlər. Hər 1 000 AZN məbləğində lombard krediti müqabilində 1 iştirak haqqı qazanılır. Hər tirajda 12 qalib təsadüfi seçim əsasında müəyyən edilir. “Qızıl Şans” stimullaşdırıcı lotereya kampaniyasının şərtlərinin 9-cü bəndinə edilən dəyişikliyə görə qaliblər “.Net” proqramı vasitəsi ilə seçilir.
Növbəti tiraj 26 dekabr 2025-ci il tarixlərində AccessBank-ın Baş ofisində keçiriləcək və bankın rəsmi Instagram, Facebook və YouTube hesablarında canlı yayımlanacaq.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_77887bfd3fd86ca7269dc649e_o.jpg
AccessBank has announced the winners of the first draw of its "Qızıl Şans" pawnshop lottery. The draw, held on August 8 at 15:00, saw the participation of nearly 3,000 new and active pawnshop loan customers. Based on a random selection, 12 winners were determined. Among the winners, one received a 50-gram gold bar, two received 30-gram bars, three received 20-gram bars, and six received 10-gram gold bars. The prizes will be awarded to the winners during the upcoming week, with detailed information to be shared publicly.
It should be noted that only customers who formalized pawnshop loans between April 17 – August 15, 2025 (first draw), and August 16 – December 19, 2025 (second draw), are eligible to participate. For every 1,000 AZN of pawnshop loans, customers earn one entry ticket. In each draw, 12 winners are selected randomly. According to the amendment made to Clause 9 of the terms of the “Qızıl Şans” incentive lottery campaign, winners are now determined using the “.Net” program.
The next draw will be held on December 26, 2025, at AccessBank’s Head office and will be broadcast live on the Bank’s official Instagram, Facebook and YouTube pages.