https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ba7097763d7f98d42d3fd1acb_o.jpg
Kapital Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində yaşlı nəslin həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi, təqaüd dövrünün maraqlı və fəal keçməsi məqsədilə “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyinin “YAŞA” Mərkəzlərinə dəstək göstərməyə davam edir. Bankın dəstəyi ilə mərkəzdə təqaüdçülərin maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətində müxtəlif layihələr həyata keçirilir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində cari ilin iyul ayı ərzində Bakı, Mingəçevir və Şamaxı şəhərlərində yaşayan təqaüdçülər üçün bir sıra təlimlər və məşğələlər təşkil olunub. Bank əməkdaşlarının mentorluğu ilə keçirilən təlimlərdə 200-dən çox təqaüdçüyə maliyyə, hüquq və informasiya təhlükəsizliyi mövzularında vacib bacarıqlar öyrədilib.
Qeyd edək ki, 2016-cı ildən etibarən “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən layihədə ötən dövr ərzində 45 000 nəfərdən çox təqaüdçü müxtəlif təlimlərə cəlb olunub. Yaşlı nəslin cəmiyyətə daha fəal inteqrasiyasını təmin etmək məqsədi daşıyan layihə təqaüdçülərin yeni bacarıqlar əldə etmələrini, asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələrini və sosial fəaliyyətlərdə iştirak etmələrini təmin edən vacib platformadır. Mərkəzlərdə keçirilən yaradıcılıq fəaliyyətləri, maliyyə savadlılığı, kompüter və dil kursları, sağlam həyat tərzi təlimləri, idman və yoqa məşğələləri, eyni zamanda sosial sahibkarlıq sahəsindəki təlimlər yaşlı nəslin cəmiyyətə inteqrasiya edilməsində vacib əhəmiyyət daşıyır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ba7097763d7f98d42d3fd1acb_o.jpg
As part of its Corporate Social Responsibility (CSR) strategy, Kapital Bank continues to support the “YAŞA” Centers of the “Üçüncü Bahar” Public Union with the aim of improving the quality of life of the elderly and ensuring that their retirement years are more active and meaningful. With the Bank’s support, various projects are being carried out at the centers to enhance financial literacy among pensioners.
Within this cooperation, a series of trainings and workshops were organized in July of this year for pensioners living in Baku, Mingachevir, and Shamakhi. Guided by the mentorship of Kapital Bank employees, more than 200 pensioners acquired essential skills in finance, law, and information security.
It should be noted that since 2016, more than 45,000 pensioners have taken part in various trainings within the framework of the joint project with the “Üçüncü Bahar” Public Union. Aimed at ensuring greater social integration of the elderly, the project serves as an important platform that helps pensioners gain new skills, spend their leisure time productively, and actively participate in social activities. Creative workshops, financial literacy courses, computer and language classes, healthy lifestyle sessions, sports and yoga activities, as well as trainings in social entrepreneurship play a vital role in supporting the integration of the elderly into society.
As the first bank of the country, Kapital Bank is part of PASHA Holding and serves customers with the largest branch network in Azerbaijan — 121 branches and 52 service points. For more information about the Bank’s products and services, please visit https://kapitalbank.az, call the Information Center at 196, or follow the Bank’s social media pages. To apply for a cash loan, visit https://kbl.az/prgtk; to order a Birbank card, visit https://kbl.az/prcrc.