https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ed56cae4819af7603a98fc4d0_o.jpg
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Laçın şəhəri günü ərəfəsində Azərbaycan Ordusunun Laçın rayonu ərazisində dislokasiya olunan hərbi hissələrindən birində mediatur keçirilib.
Mediatur çərçivəsində media nümayəndələri şəxsi heyətin xidməti və döyüş fəaliyyətinin təşkili, eləcə də sosial-məişət şəraiti və maddi-texniki təminatı ilə yaxından maraqlanıblar.
Mətbuat nümayəndələri xidməti-inzibati otaqlara, əsgər yataqxanası, yeməkxana, ərzaq və əşya anbarlarına, eləcə də digər məişət obyektlərinə baş çəkərək hərbi qulluqçular üçün yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
Hərbi qulluqçular onlarla aparılan müsahibələr zamanı azad olunmuş ərazilərdə xidmət etməkdən qürurlandıqlarını ifadə edərək keçirilən nəzəri və praktiki məşğələlər barədə məlumat verib, xidməti-döyüş fəaliyyətinin və qoşun xidmətinin təşkili barədə danışıblar.
Söhbət zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin diqqət və qayğısı nəticəsində hərbi qulluqçuların sosial rifahı və xidmətdə qazandıqları uğurlara görə layiq görüldükləri təltiflərlə bağlı məmnunluq ifadə olunub. Əsgər, çavuş, gizir və zabitlər qalib Azərbaycan Ordusunda xidmət etməkdən qürur duyduqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ed56cae4819af7603a98fc4d0_o.jpg
В преддверии Дня города Лачин Министерство обороны организовало медиа-тур в одну из воинских частей Азербайджанской Армии, дислоцированную на территории Лачинского района.
В рамках медиа-тура представители медиа ознакомились с организацией службно-боевой деятельности личного состава, социально-бытовыми условиями и материально-техническим обеспечением.
Представители медиа посетили служебно-административные помещения, солдатские казармы, столовые, продовольственные и вещевые склады, а также другие бытовые объекты и ознакомились с условиями, созданными для военнослужащих.
В ходе интервью военнослужащие выразили гордость за возможность нести службу на освобождённых территориях, рассказали о проводимых теоретических и практических занятиях, а также об организации служебно-боевой деятельности и службы войск.
В ходе беседы было отмечено удовлетворение условиями социального обеспечения военнослужащих, а также заслуженными наградами, полученными ими за успехи в службе благодаря вниманию и заботе Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооружёнными силами Ильхама Алиева. Солдаты, сержанты, прапорщики и офицеры отметили, что гордятся службой в победоносной Азербайджанской Армии.