https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ed56cae4819af7603a98fc4d0_o.jpg
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Laçın şəhəri günü ərəfəsində Azərbaycan Ordusunun Laçın rayonu ərazisində dislokasiya olunan hərbi hissələrindən birində mediatur keçirilib.
Mediatur çərçivəsində media nümayəndələri şəxsi heyətin xidməti və döyüş fəaliyyətinin təşkili, eləcə də sosial-məişət şəraiti və maddi-texniki təminatı ilə yaxından maraqlanıblar.
Mətbuat nümayəndələri xidməti-inzibati otaqlara, əsgər yataqxanası, yeməkxana, ərzaq və əşya anbarlarına, eləcə də digər məişət obyektlərinə baş çəkərək hərbi qulluqçular üçün yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
Hərbi qulluqçular onlarla aparılan müsahibələr zamanı azad olunmuş ərazilərdə xidmət etməkdən qürurlandıqlarını ifadə edərək keçirilən nəzəri və praktiki məşğələlər barədə məlumat verib, xidməti-döyüş fəaliyyətinin və qoşun xidmətinin təşkili barədə danışıblar.
Söhbət zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin diqqət və qayğısı nəticəsində hərbi qulluqçuların sosial rifahı və xidmətdə qazandıqları uğurlara görə layiq görüldükləri təltiflərlə bağlı məmnunluq ifadə olunub. Əsgər, çavuş, gizir və zabitlər qalib Azərbaycan Ordusunda xidmət etməkdən qürur duyduqlarını bildiriblər.

In advance of Lachin City Day, the Azerbaijan Ministry of Defense organized a media tour to one of the military units of the Azerbaijan Army stationed in the Lachin region.
Within the visit, media representatives were provided with detailed information regarding the organization of service and combat activities. Additionally, insights were shared into the social and living conditions, as well as available material and technical resources.
Media representatives visited the service and administrative rooms, the soldiers' dormitory, the canteen, the food and supplies warehouses, as well as other household facilities, and got acquainted with the conditions created for military personnel.
In interviews conducted throughout the tour, servicemen expressed their pride in serving in the liberated territories. They spoke about their ongoing theoretical and practical training, and elaborated on the structure of their combat and service-related responsibilities.
During the conversations, satisfaction was expressed for the social well-being of the military personnel and the awards they received for their achievements in service, as a result of the attention and care of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev. Soldiers, sergeants, warrant officers and officers expressed their pride in serving in the Victorious Azerbaijan Army.