https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_1844e40b2b64e0587fbe78ff1_o.jpg
VTB (Azərbaycan) aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün beşinci “Yay düşərgəsi” təşkil edib. Tədbir 11–12 avqust tarixlərində ölkənin cənub regionunda, “Maricel Astara Resort”-da, Rus Pravoslav Kilsəsinin Bakı-Azərbaycan Yeparxiyasının iştirakı ilə keçirilib.
Düşərgənin proqramına müxtəlif fəaliyyətlər daxil olub: intellektual və idman oyunları, maarifləndirici ustad dərsləri, eləcə də maliyyə savadlılığı və kibertəhlükəsizlik mövzularında təlimlər. İştirakçılar şəxsi büdcənin idarə olunması, investisiyaların əhəmiyyəti, müxtəlif bank məhsulları və marketinqin əsasları ilə tanış olublar.
Tədbirin sonunda bütün uşaqlara xatirə hədiyyələri təqdim olunub ki, bu da zəngin proqramın xoş sonluğu olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_1844e40b2b64e0587fbe78ff1_o.jpg
Банк ВТБ (Азербайджан) организовал пятый ежегодный «Летний лагерь» для детей из малообеспеченных семей и воспитанников приютов. Мероприятие прошло 11-12 августа в южном регионе страны, на базе «Maricel Astara Resort», при поддержке Бакинско-Азербайджанской епархии Русской Православной Церкви.
Программа лагеря включала разнообразные активности: интеллектуальные и спортивные игры, познавательные мастер-классы, а также мини-лекции по финансовой грамотности и кибербезопасности. Участники получили знания о том, как управлять личным бюджетом, зачем нужны инвестиции, а также ознакомились с различными банковскими продуктами и основами маркетинга.
По завершении мероприятия всем детям были вручены памятные подарки, что стало приятным завершением насыщенной программы.