https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4e2f13d8c6a1d569e972cfd74_o.jpg
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” (AZAL) və Bəhreyn Krallığının milli aviadaşıyıcısı “Gulf Air” marşrut şəbəkəsini genişləndirmək və sərnişinlərə daha çox səyahət imkanı yaratmaq məqsədilə kod-şerinq sazişini imzalayıb.
Sözügedən tərəfdaşlıq həm turizm, həm də işgüzar səfərlər üçün əlavə imkanlar yaradaraq Azərbaycan və Bəhreyn arasında biznes, mədəni və iqtisadi əlaqələrin daha da möhkəmlənməsinə töhfə verir.
Saziş sərnişinlərə daha geniş marşrut şəbəkəsindən faydalanmaq, aviabiletləri vahid əməliyyat sistemi çərçivəsində rahatlıqla əldə etmək və baqajlarını birbaşa son təyinat məntəqəsinə qədər qeydiyyatdan keçirmək imkanı təqdim edir.
“Bu saziş AZAL-ın qlobal marşrut şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində mühüm bir mərhələdir. Yaxın Şərqin aparıcı aviadaşıyıcılarından biri olan “Gulf Air” ilə əməkdaşlığımız sərnişinlərə marşrut seçimlərini genişləndirməyə və səyahət imkanlarını daha rahat planlaşdırmağa, eyni zamanda ölkələrimiz arasında strateji əlaqələri daha da möhkəmləndirməyə imkan verir”, – deyə AZAL-ın Baş Kommersiya İnzibatçısı Cəmil Manizadə bildirib.
Uçuşlar haqqında əlavə məlumatı www.azal.az və www.gulfair.com rəsmi saytlarından əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4e2f13d8c6a1d569e972cfd74_o.jpg
Azerbaijan’s national air carrier, Azerbaijan Airlines (AZAL), a part of AZCON Holding, and Gulf Air, the national carrier of the Kingdom of Bahrain, have signed a codeshare agreement aimed at expanding their route networks and offering passengers increased travel options between the two countries and beyond.
The agreement enables both airlines to offer joint international flights, creating new opportunities for both leisure and business travelers. This partnership will enhance connectivity and contribute to strengthening economic, cultural, and business ties between Azerbaijan and Bahrain.
Passengers will benefit from a broader network of destinations, seamless booking in a single transaction, and the convenience of checking in luggage through to their final destination.
“This agreement marks an important milestone in the expansion of AZAL’s global route network. Our cooperation with Gulf Air — a leading airline in the Middle East — allows us to provide passengers with more flexible and convenient travel options while deepening strategic ties between our nations," said Jamil Manizade, Chief Commercial Officer of AZAL.
For more information on destinations and flight schedules, please visit www.azal.az and www.gulfair.com.