https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4e2f13d8c6a1d569e972cfd74_o.jpg
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” (AZAL) və Bəhreyn Krallığının milli aviadaşıyıcısı “Gulf Air” marşrut şəbəkəsini genişləndirmək və sərnişinlərə daha çox səyahət imkanı yaratmaq məqsədilə kod-şerinq sazişini imzalayıb.
Sözügedən tərəfdaşlıq həm turizm, həm də işgüzar səfərlər üçün əlavə imkanlar yaradaraq Azərbaycan və Bəhreyn arasında biznes, mədəni və iqtisadi əlaqələrin daha da möhkəmlənməsinə töhfə verir.
Saziş sərnişinlərə daha geniş marşrut şəbəkəsindən faydalanmaq, aviabiletləri vahid əməliyyat sistemi çərçivəsində rahatlıqla əldə etmək və baqajlarını birbaşa son təyinat məntəqəsinə qədər qeydiyyatdan keçirmək imkanı təqdim edir.
“Bu saziş AZAL-ın qlobal marşrut şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində mühüm bir mərhələdir. Yaxın Şərqin aparıcı aviadaşıyıcılarından biri olan “Gulf Air” ilə əməkdaşlığımız sərnişinlərə marşrut seçimlərini genişləndirməyə və səyahət imkanlarını daha rahat planlaşdırmağa, eyni zamanda ölkələrimiz arasında strateji əlaqələri daha da möhkəmləndirməyə imkan verir”, – deyə AZAL-ın Baş Kommersiya İnzibatçısı Cəmil Manizadə bildirib.
Uçuşlar haqqında əlavə məlumatı www.azal.az və www.gulfair.com rəsmi saytlarından əldə etmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4e2f13d8c6a1d569e972cfd74_o.jpg
Azerbaijan Airlines (AZAL), являющаяся частью AZCON Holding, и Gulf Air, национальный авиаперевозчик Королевства Бахрейн, подписали код-шеринговое соглашение, направленное на расширение маршрутной сети и предоставление пассажирам дополнительных возможностей для путешествий.
Соглашение открывает дополнительные возможности как для туристических, так и для деловых поездок, способствуя дальнейшему укреплению деловых, культурных и экономических связей между Азербайджаном и Бахрейном.
Пассажиры, пользуясь расширенной сетью направлений, смогут оформить бронирование в одной операции и зарегистрировать багаж до конечного пункта назначения.
«Это соглашение является важной вехой в расширении глобальной маршрутной сети AZAL. Сотрудничество с Gulf Air — признанным авиаперевозчиком на Ближнем Востоке — позволяет нам предложить пассажирам более удобные варианты путешествий, а также способствует укреплению стратегических связей между нашими странами», — отметил коммерческий директор AZAL Джамиль Манизаде.
Дополнительная информация о направлениях и рейсах доступна на официальных сайтах www.azal.az и www.gulfair.com