https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_01ed1d95a76352e3c6630672d_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell” Avropa Gənclər Parlamentinin (AGP) Azərbaycan nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “11-ci Milli Seçim Konfransı”nın əsas tərəfdaşıdır. AGP Azərbaycan tərəfindən 8–12 avqust tarixlərində təşkil edilən “Milli Seçim Konfransı” Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən və Avropa ölkələrindən olan fəal gəncləri bir araya gətirir. İştirakçılar tədbirlərdə və debatlarda rəqəmsal dövrün aktual mövzuları üzrə fikir mübadiləsi aparır və beynəlxalq sessiyalarda ölkəni təmsil etmək şansı qazanırlar.
Tədbirin açılış mərasimində “Bakcell”in ictimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova gəncləri salamlayaraq bildirib ki, rəqəmsallaşmanın sürətlə yayıldığı bir dövrdə innovasiyalar bir sıra fəaliyyət istiqamətlərində inkişaf imkanları yaradır. O, innovasiya mövzusuna əsaslanan bu cür görüşlərin gənclərin gələcək karyeraları üçün əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
Tədbirdə “Bakcell”in məhsul üzrə eksperti Rüfət Quliyevin təqdimatında “Süni intellekt və innovasiya” mövzusunda interaktiv sessiya keçirilib. Təlimin əsas məqsədi gənclərin rəqəmsal savadlılığını artırmaq, onları texnologiya və süni intellektdə ən son trendlərlə tanış etmək, həmçinin bu sahələrin gələcək imkanlarına dair düşüncələrinin formalaşdırılmasına dəstək olmaqdır. Sessiya zamanı innovasiyaların gündəlik həyata təsiri müzakirə olunub, iştirakçılar interaktiv tapşırıqlar vasitəsilə yaradıcı və innovativ ideyalarını nümayiş etdirmək imkanı əldə ediblər.
“Bakcell” bu təşəbbüslə korporativ sosial məsuliyyət (KSM) və dayanıqlılıq strategiyasını davamlı olaraq icra edir və cəmiyyətin dayanıqlı gələcəyinə öz töhfəsini verir. Şirkət gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına, innovativ düşüncə və liderlik potensialının təkmilləşdirilməsinə yönəlmiş sosial layihələri daim prioritet hesab edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_01ed1d95a76352e3c6630672d_o.jpg
Лидер в области инноваций и скорости, компания Bakcell выступает основным партнёром 11-й Национальной Отборочной Конференции, организованной азербайджанским представительством Европейского Молодёжного Парламента (ЕМП). Национальная Отборочная Конференция, проведённая с ЕМП 8 по 12 августа, объединила активную молодёжь из разных регионов Азербайджана и европейских стран. Участники обмениваются мнениями по актуальным темам цифрового века на мероприятиях и дебатах и получают возможность представить Азербайджан на международных сессиях.
На церемонии открытия мероприятия директор по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям компании Bakcell Айсель Сулейманова, поприветствовала молодёжь и отметила, что в период стремительного распространения цифровизации инновации создают возможности для развития в различных сферах деятельности. Она подчеркнула, что встречи, посвящённые инновациям, имеют важное значение для будущей карьеры молодёжи.
В рамках мероприятия эксперт по продукту компании Bakcell Руфет Гулиев провёл интерактивную сессию на тему «Искусственный интеллект и инновации». Основной целью сессии было повышение цифровой грамотности среди молодёжи, ознакомление с последними трендами в области технологий и искусственного интеллекта, а также содействие формированию их взглядов на будущие возможности в этих сферах. Во время сессии обсуждалось влияние инноваций на повседневную жизнь, и участники получили возможность продемонстрировать свои творческие и инновационные идеи посредством интерактивных заданий.
С помощью данной инициативы Bakcell последовательно реализует стратегию корпоративной социальной ответственности (КСО) и устойчивого развития, внося свой вклад в стабильное развитие общества. Компания считает приоритетом социальные проекты, направленные на расширение знаний и навыков молодёжи, развитие инновационного мышления и лидерского потенциала.