https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_01ed1d95a76352e3c6630672d_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell” Avropa Gənclər Parlamentinin (AGP) Azərbaycan nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “11-ci Milli Seçim Konfransı”nın əsas tərəfdaşıdır. AGP Azərbaycan tərəfindən 8–12 avqust tarixlərində təşkil edilən “Milli Seçim Konfransı” Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən və Avropa ölkələrindən olan fəal gəncləri bir araya gətirir. İştirakçılar tədbirlərdə və debatlarda rəqəmsal dövrün aktual mövzuları üzrə fikir mübadiləsi aparır və beynəlxalq sessiyalarda ölkəni təmsil etmək şansı qazanırlar.
Tədbirin açılış mərasimində “Bakcell”in ictimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova gəncləri salamlayaraq bildirib ki, rəqəmsallaşmanın sürətlə yayıldığı bir dövrdə innovasiyalar bir sıra fəaliyyət istiqamətlərində inkişaf imkanları yaradır. O, innovasiya mövzusuna əsaslanan bu cür görüşlərin gənclərin gələcək karyeraları üçün əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
Tədbirdə “Bakcell”in məhsul üzrə eksperti Rüfət Quliyevin təqdimatında “Süni intellekt və innovasiya” mövzusunda interaktiv sessiya keçirilib. Təlimin əsas məqsədi gənclərin rəqəmsal savadlılığını artırmaq, onları texnologiya və süni intellektdə ən son trendlərlə tanış etmək, həmçinin bu sahələrin gələcək imkanlarına dair düşüncələrinin formalaşdırılmasına dəstək olmaqdır. Sessiya zamanı innovasiyaların gündəlik həyata təsiri müzakirə olunub, iştirakçılar interaktiv tapşırıqlar vasitəsilə yaradıcı və innovativ ideyalarını nümayiş etdirmək imkanı əldə ediblər.
“Bakcell” bu təşəbbüslə korporativ sosial məsuliyyət (KSM) və dayanıqlılıq strategiyasını davamlı olaraq icra edir və cəmiyyətin dayanıqlı gələcəyinə öz töhfəsini verir. Şirkət gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına, innovativ düşüncə və liderlik potensialının təkmilləşdirilməsinə yönəlmiş sosial layihələri daim prioritet hesab edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_01ed1d95a76352e3c6630672d_o.jpg
The innovation and speed leader Bakcell is the main partner of the 11th National Selection Conference, organized by the Azerbaijan delegation of the European Youth Parliament (EYP). The National Selection Conference, held by EYP Azerbaijan from August 8 to 12, brings together active young people from different regions of Azerbaijan and European countries. Participants exchange views on current topics of the digital era during events and debates and gain the opportunity to represent Azerbaijan at international sessions.
At the opening ceremony of the event, Bakcell’s director of public relations and corporate communications, Aysel Suleymanova, greeted the youth and stated that in a period when digitalization is rapidly spreading, innovations create development opportunities in various fields of activity. She emphasized that meetings focused on innovation are important for the future careers of young people.
As part of the event, Bakcell’s product expert, Rufat Guliyev, led an interactive session on the topic “Artificial Intelligence and Innovation”. The session aimed to enhance digital literacy among youth, introduce them to the latest trends in technology and artificial intelligence, and foster the formation of their perspectives regarding future opportunities in these fields. During the session, the impact of innovations on daily life was discussed, and participants had the opportunity to showcase their creative and innovative ideas through interactive tasks.
Through this initiative, Bakcell continues to implement its corporate social responsibility (CSR) and sustainability strategy, contributing to the sustainable development of society. The company consistently prioritizes social projects that foster knowledge, skills, innovative thinking, and leadership potential among young people.