Mənalı fasilə: "Nestle"-dən yeni "KitKat" -  yaxınlarınıza və planetə qayğı ilə
Mənalı fasilə: "Nestle"-dən yeni "KitKat" - yaxınlarınıza və planetə qayğı ilə Mənalı fasilə: "Nestle"-dən yeni "KitKat" - yaxınlarınıza və planetə qayğı ilə
"Nestle" yeni "KitKat" formatını təqdim edib – şokolad plitkası, hansı ki təkcə unikal dad və vizual təəssüratları təqdim etmir, həmçinin ekoloji təmizlik və məsuliyyətli istehsal istiqamətində mühüm addıma çevrilir. Artıq Azərbaycanda mövcud olan yeni məhsul istehlakçıların ətraf mühitə minimal təsir göstərən və etik standartlara riayət edərək istehsal olunan mallara artan marağı nəzərə alınaraq yaradılıb.
Şirkətin qlobal sabit inkişaf məqsədlərinə və inqrediyentlərin tam izlənilməsi istəyinə uyğun olaraq, yeni "KitKat" formatı istehsal etmək üçün xüsusi proqramda iştirak edən fermerlərdən alınan kakao istifadə edilir. Bu proqram fermerlər üçün gəlir fərqini aradan qaldırmağa, uşaq əməyinin risklərini azaltmağa və həm ev təsərrüfatlarında, həm də kənd təsərrüfatı təcrübələrində müsbət dəyişiklikləri stimullaşdırmağa yönəlib. "KIT İnstitutu" tərəfindən 2024-cü ildə təqdim edilən ilk nəticələr 18 ay ərzində fermer ailələrinin gəlirlərində 38% artım göstərdi.
Yeni şokolad forması indi yalnız fərdi qəlyanaltılar üçün deyil, həm də rahat anlar üçün uyğundur, nə vaxt ki, yaxınlarınızla dadlı bir şey paylaşmaq istəyirsiniz. "KitKat" şokoladın yeni formatı brendin fərqləndirici xüsusiyyətinə çevrilmiş xırtıldayan vaflinı saxlayır, və kremli içliklər və vizual cəlbedici "mərmər" şokolad naxışı ilə tamamlanır. Plitkalar üç yeni ləzzətdə təqdim olunub: ikiqat şokolad, meşə fındığı və duzlu karamel.
İçliklərin və plitkaların dizaynın işlənib hazırlanması şirkətin şokolad sahəsində ekspertizası cəmləşdiyi Yorkda (Böyük Britaniya) "Nestle" tədqiqat mərkəzində həyata keçirilib. Yeni məhsul artıq avropalı istehlakçıların ürəyini fəth edib və indi Azərbaycan bazarına daxil olur.
Təqdimat məşhur brendin 90 illik yubileyinə həsr olunub. İlk dəfə 1935-ci ildə Yorkda "Rowntree's Chocolate Crisp" kimi təqdim edilən məhsul artıq bir neçə ildən sonra "KitKat" adını aldı. O vaxtdan bəri brend bütün dünyada tanınmağa başlayıb və "Have a Break", "Have a KitKat" şüarı isə fasilənin və özünə qarşı qayğının vacibliyinin simvoluna çevrildi.
"KIT Institute" (Koninklijk Instituut voor de Tropen) — Amsterdamda elmi-tədqiqat institutudur, hansı ki qlobal icmaların davamlı inkişafı, dəstəklənməsi və inkişafı ilə məşğul olur.
"Nestle" – dünyada qida məhsulları və içki istehsalı üzrə ən böyük şirkətdir. Şirkət dünyanın 188 ölkəsində fəaliyyət göstərir. Onun dünya üzrə əməkdaşlarının sayı təqribən 275 min adamdır və onlar hamı Nestlé-nin məqsədini bölüşürlər: məhsulların faydalarını aşkar edərək biz hər adamın – bu gün və gələcək nəsillər üçün həyat keyfiyyətini artırırıq. "Nestle" yalnış adamların deyil, həm də onların sevimli ev heyvanlarının həyatını yaxşılaşdırmağa doğru dəyişmək üçün nəzərdə tutulmuş geniş çeşidli məhsul və xidmətlər təklif edir. Şirkət öz fəaliyyətində qidalanma və sağlam həyat tərzi sahəsində dərin ekspertizaya əsaslanan strategiyanı rəhbər tutur. "Nestle"nin baş ofisi Veve şəhərində (İsveçrə) yerləşir, harada 150 il bundan əvvəl şirkətin tarixi başlayıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_3be34802b91a5a7a992088c70_o.jpg
"Nestle" представила новый формат KitKat – шоколадная плитка, который не только предлагает уникальные вкусовые и визуальное впечатления, но и становится важным шагом в направлении экологичности и ответственного производства. Новый продукт, который уже доступен в Азербайджане, создан с учетом растущего интереса потребителей к товарам, произведенным с минимальным воздействием на окружающую среду и соблюдением этических стандартов.
В соответствии с глобальными целями устойчивого развития компании и стремлением к полному отслеживанию ингредиентов, для производства нового формата KitKat используется какао, полученное от фермеров, участвующих в специальной программе. Эта программа направлена на сокращение разрыва в доходах фермеров, снижение рисков детского труда и стимулирование позитивных изменений как в домашних, так и в сельскохозяйственных практиках. Ранние результаты, представленные KIT Institute* в 2024 году, показали увеличение доходов семей фермеров на 38% за 18 месяцев.
Новая форма шоколада теперь подходит не только для индивидуального перекуса, но и для уютных моментов, когда хочется сделать паузу и поделиться чем-то вкусным с близкими. Новый формат шоколада KitKat сохраняют хрустящую вафлю, ставшую отличительной чертой бренда, и дополнены кремовыми начинками и визуально привлекательным «мраморным» узором шоколада. Плитки представлены в трех новых вкусах: двойной шоколад, лесной орех и соленая карамель.
Разработка начинок и дизайна плиток велась в исследовательском центре "Nestle" в Йорке (Великобритания), где сосредоточена экспертиза компании в области шоколада. Новинка уже завоевала сердца европейского потребителя и теперь выходит на рынок Азербайджана.
Запуск приурочен к 90-летию культового бренда. Впервые появившись в Йорке в 1935 году под названием Rowntree's Chocolate Crisp, уже через несколько лет продукт получил имя KitKat. С тех пор бренд стал известен по всем мире, а слоган Have a Break, Have a KitKat стал символом важности паузы и заботы о себе.
*KIT Institute (Koninklijk Instituut voor de Tropen) — это научно-исследовательский институт в Амстердаме, который занимается устойчивым развитием, поддержкой и развитием глобальных сообществ.
"Nestle" – крупнейшая в мире компания по производству продуктов питания и напитков. Компания ведет бизнес в 188 странах мира. Число ее сотрудников по всему миру насчитывает порядка 275 тыс. человек и все они разделяют цель Nestle: раскрывая пользу продуктов, мы повышаем качество жизни каждого – сегодня и для будущих поколений. Nestle предлагает широкий ассортимент продуктов и услуг, призванный изменить к лучшему жизнь не только людей, но и их любимых домашних животных. В своей деятельности компания руководствуется стратегией, основанной на ее глубокой экспертизе в области питания и здорового образа жизни. Штаб-квартира Nestle находится в городе Веве (Швейцария), где более 150 лет назад началась история компании.