https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4c51728d94be6bd64c7cb6d8d_o.jpg
Avqustun 3-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Azərbaycan parlament nümayəndə heyəti BMT-nin Dənizə çıxışı olmayan inkişaf etməkdə olan ölkələr üzrə üçüncü Konfransı çərçivəsində keçiriləcək Parlamentlərarası Forumda iştirak etmək üçün Türkmənistana işgüzar səfərə gəlib.
Türkmənbaşı beynəlxalq hava limanında Milli Məclisin sədrini Türkmənistan Məclisinin Təhsil, elm, mədəniyyət və gənclər siyasəti məsələləri üzrə komitə sədri Bayramgözəl Muradova, Azərbaycanın Türkmənistandakı səfiri Qismət Gözəlov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Türkmənistanın Avaza şəhərində keçiriləcək Parlamentlərarası Forumun birinci sessiyasına spiker Sahibə Qafarova sədrlik edəcək. Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədrinin Forumda çıxışı və bir sıra görüşləri nəzərdə tutulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4c51728d94be6bd64c7cb6d8d_o.jpg
3-го августа делегация парламента Азербайджана во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой прибыла в Туркменистан с рабочим визитом для участия в Межпарламентском форуме, проводимом в рамках Третьей Конференции ООН по развивающимся странам, не имеющим выхода к морю.
В международном аэропорту Туркменбаши спикера Милли Меджлиса встретили председатель Комитета по вопросам образования, науки, культуры и молодёжной политики Меджлиса Туркменистана Байрамгозель Мурадова, посол Азербайджана в Туркменистане Гисмет Гёзалов и другие официальные лица.
Спикер Сагиба Гафарова будет председательствовать на первой сессии Межпарламентского форума в городе Аваза Туркменистана. В рамках визита предусмотрено выступление спикера Милли Меджлиса на форуме и проведение ею ряда встреч.