EFSE Bank Respublika-ya 15 milyon avro məbləğində kredit ayırıb
Azərbaycanda real sektoru dəstəkləyən ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika və Cənub-Şərqi Avropa üçün Avropa Fondu (EFSE) yeni kredit sazişi imzalayıblar. Bu saziş çərçivəsində bank 15 milyon avro məbləğində vəsait cəlb edəcək və bu vəsait milli valyutada təqdim olunacaq.
4 il müddətinə nəzərdə tutulmuş kredit, mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin, həmçinin qadın sahibkarların daha əlverişli şərtlərlə maliyyələşdirilməsinə imkan verəcək. Bank Respublikanın geniş filial şəbəkəsi sayəsində bu vəsaitlər ölkənin bütün regionlarında fəaliyyət göstərən sahibkarların dəstəklənməsinə xidmət edəcək.
“İmzalanmış saziş Bank Respublika ilə tərəfdaşlığımızın möhkəmliyini bir daha təsdiqləyir. Düşünürük ki, milli valyutada uzunmüddətli maliyyələşdirmə kiçik və orta biznesin sabit və inamlı inkişafı üçün əlverişli şərait yaradacaq.” deyə EFSE-də Finance in Motion portfel meneceri Yasminka Beqert qeyd edib
“EFSE ilə əməkdaşlığımızın növbəti mərhələsi tərəfdaşlığımızın yüksək etimada əsaslandığını və strateji xarakter daşıdığını nümayiş etdirir. Cəlb olunan vəsaitlər bizim üçün prioritet olan real sektorun, xüsusilə də kiçik və orta biznesin kreditləşdirilməsinin gücləndirilməsinə xidmət edəcək. Bizim üçün əsas məqsəd - xarici maliyyəni sadəcə cəlb etmək deyil, onu ölkə üzrə sahibkarlar üçün real imkanlara çevirməkdir. Əminik ki, bu vəsaitlər yeni iş yerlərinin yaradılmasına, dayanıqlı layihələrin həyata keçirilməsinə və Azərbaycanın qeyri-neft sektorunun inkişafına töhfə verəcək.” deyə “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov bildirib

EFSE предоставил Банку Республика кредит на сумму 15 миллионов евро
Банк Республика, один из ведущих банков страны поддерживающий реальный сектор в Азербайджане и Европейский Фонд для Юго-Восточной Европы (EFSE) подписали новое кредитное соглашение, по которому банку будет выделен кредит на сумму 15 миллионов евро и предоставлен в национальной валюте.
Кредит сроком на 4 года позволит на более выгодных условиях финансировать микро, малые и средние предприятия, а также деятельность женщин-предпринимателей. Благодаря разветвленной филиальной сети Банка Республика, привлеченные средства создадут условия для поддержки предпринимателей, работающих во всех регионах Азербайджана.
Ясминка Бегерт, портфельный менеджер EFSE в Finance in Motion, отметила: «Подписанное соглашение ещё раз подтверждает прочность нашего партнёрства с Банком Республика. Долгосрочное финансирование в национальной валюте создаст благоприятные условия для уверенного роста малого и среднего бизнеса»
«Очередной этап нашего сотрудничества с EFSE — это свидетельство высокого уровня доверия и стратегического партнёрства. Привлеченные средства позволят нам усилить кредитную поддержку приоритетного для нас реального сектора, в частности, малого и среднего бизнеса. Для нас важно не просто привлекать внешнее финансирование, а превращать его в реальные возможности для предпринимателей по всей стране. Мы уверены, что такие инвестиции внесут свой вклад в создание новых рабочих мест, реализацию устойчивых проектов и развитие ненефтяного сектора Азербайджана.» – отметил Председатель Правления «Банка Республика» Тариэль Исмайлов.