https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_02ec7622a9e04989cea6d34dd_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Nazirlər Kabinetinin 2013-cü il 24 dekabr tarixli 348 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində kredit sistemi ilə tədrisin təşkili Qaydaları”na əsasən, yay semestri təşkil olunub.
Yay semestri 2024/2025-ci tədris ilində bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan tələbə və magistrantların fənlər üzrə akademik borclarının ləğv edilməsi və ya müvəffəqiyyət qazanılan fəndən qiymətin yüksəldilməsinə dair müraciətləri nəzərə alınaraq təşkil edilir.
İyulun 28-dən başlayan yay semestri üzrə dərslərin 5 həftə ərzində keçirilməsi nəzərdə tutulub. Ümumilikdə yay semestri dərslərində 120-dək fənn üzrə 858 bakalavr və 8 magistr iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_02ec7622a9e04989cea6d34dd_o.jpg
В соответствии с «Правилами организации обучения на ступенях бакалавриата и магистратуры высших учебных заведений с кредитной системой», утвержденными Постановлением Кабинета Министров № 348 от 24 декабря 2013 года, в Бакинском государственном университете (БГУ) организован летний семестр.
Летний семестр организуется с учетом заявлений студентов и магистров, обучающихся на ступенях бакалавриата и магистратуры в 2024/2025 учебном году, о списании академической задолженности по предметам или о повышении оценки по успешно сданным предметам.
Занятия летнего семестра, начатые 28 июля, рассчитаны на 5 недель. Всего в летнем семестре примут участие 858 бакалавров и 8 магистров по 120 предметам.