https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f4085f2bd5083d0ff3fc03d8c_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunur.
Avqustun 1-dək davam edəcək sərgidə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın dövlət və özəl ali təhsil müəssisəsi iştirak edir.
Sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.
Sərgidə BDU nümayəndələri iştirakçılara ölkənin ən böyük ali məktəbindəki ixtisaslar, təhsil və karyera imkanları, xarici ölkə universitetləri ilə ikili diplom proqramları, maddi-texniki baza, təhsil haqqı, güzəştlər, təqaüd proqramları və digər məsələlərlə bağlı ətraflı məlumat verirlər. Həmçinin Universitetin elmi-metodiki bazası və digər imkanları da təqdimatlarla nümayiş olunur.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f4085f2bd5083d0ff3fc03d8c_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) представлен на выставке высших учебных заведений, организованной Государственным экзаменационным центром.
В выставке принимают участие около 40 государственных и частных высших учебных заведений, действующих в стране.
Цель выставки — ознакомить абитуриентов с возможностями высших учебных заведений перед выбором специальности и оказать им поддержку в определении своего выбора.
На выставке представители БГУ предоставляют участникам подробную информацию о специальностях, возможностях обучения и карьерного роста в крупнейшем вузе страны, программах двойных дипломов с зарубежными вузами, материально-технической базе, стоимости обучения, скидках, стипендиальных программах и других вопросах.
Научно-методическая база и другие возможности университета также демонстрируются посредством презентаций.