https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_afa8827f9e202453a59032cc4_o.jpg
Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi münasibətilə ölkənin sərfəli mobil operatoru olan “Nar” media nümayəndələri üçün xüsusi tədbir təşkil edib. Tədbirdə müxtəlif media orqanlarını təmsil edən 30 jurnalist iştirak edib. Mobil operator jurnalistləri peşə bayramı münasibətilə təbrik edərək cəmiyyətin məlumatlandırılmasında onların rolunu yüksək qiymətləndirib.
Tədbir çərçivəsində jurnalistlər üçün həm əyləncəli proqram, həm də komanda əsaslı intellektual oyunlar təşkil olunub. Yarışların sonunda qalib komandalara müxtəlif dəyərli hədiyyələr təqdim edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporatov ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova media nümayəndələrini təbrik edib: “Milli mətbuatın 150 illiyi təkcə medianın deyil, bütövlükdə cəmiyyətin bayramıdır. Bu illər ərzində jurnalistlər daim informasiya körpüsü rolunu oynayıb, ictimaiyyətin etibar etdiyi söz daşıyıcıları olublar. “Nar” olaraq biz medianın cəmiyyətin inkişafında oynadığı rolu yüksək qiymətləndirir, jurnalistlərlə etibarlı və şəffaf əməkdaşlığa xüsusi önəm veririk”. Bundan əlavə, tədbir iştirakçıları – media nümayəndələri də öz növbələrində milli mətbuatın tarixi yolundan bəhs edərək “Nar”ın bu əlamətdar günü onlarla birlikdə qeyd etməsini yüksək dəyərləndirib.
Qeyd edək ki, “Nar” media ilə şəffaf və dayanıqlı münasibətləri əsas tutaraq, uzun illərdir, jurnalistlər üçün əlçatan və operativ məlumat mübadiləsini təşviq edir. Bu tədbir “Nar”ın informasiya sahəsində medianın roluna verdiyi önəmi və bu istiqamətdə davamlı dəstəyini bir daha nümayiş etdirdi. “Nar”ın dəstəyi ilə milli mediamızın inkişafına yönəlmiş sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_afa8827f9e202453a59032cc4_o.jpg
On the occasion of the 150th anniversary of the Azerbaijani national press, Nar – the country’s affordable mobile operator – organized a special event for media representatives. Thirty journalists representing various media outlets took part in the event. Nar extended its congratulations to the journalists on their professional holiday and recognized their vital role in informing the public.
As part of the event program, journalists participated in engaging recreational activities and team-based intellectual games. At the end of the competitions, Nar awarded the winning teams with a range of valuable prizes. Addressing the guests, Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, noted: “The 150th anniversary of the national press is not only a celebration for the media, but for society as a whole. Over the years, journalists have served as a bridge of information and earned the trust of the public as reliable conveyors of truth. At Nar, we highly value the role of the media in society’s development and prioritize transparent, trustworthy partnerships with journalists.” In turn, media representatives shared their reflections on the development of the national press and expressed their appreciation for Nar’s initiative to mark this important milestone together with them.
It is worth noting that Nar has long prioritized transparent and sustainable relations with the media, actively promoting accessible and timely information exchange for journalists. This event once again demonstrated Nar’s recognition of the media’s role in the information space and its ongoing commitment to supporting the industry. More information about social projects supported by Nar that contribute to the development of national media can be found here.