Türkiyənin Ərzurum Texniki Universitetində Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Cəbr və həndəsə kafedrasının müdiri, Əməkdar elm xadimi, Azərbaycan Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Riyaziyyat və mexanika üzrə Ekspert Şurasının sədri, professor Arif Səlimova həsr olunmuş XXI Beynəlxalq Həndəsə Simpoziumu keçirilir (https://www.geometrysymposium.org/).
BDU da daxil olmaqla 5 universitet tərəfindən dəstəklənən simpoziumda dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan 100-ə yaxın alimin məruzəsi dinləniləcək.
Professor Arif Səlimov konfransin açılışının plenar məruzəsini edib. Məruzə holomorf funksiyaların köməyi ilə tapılmış yeni lift siniflərinə həsr olunub.

The 21st International Geometric Symposium (https://www.geometrysymposium.org/) was held at Erzurum Technical University in Türkiye, dedicated to Professor Arif Selimov, Head of the Department of Algebra and Geometry at Baku State University (BSU). Professor Selimov is also an Honoured Scientist of Azerbaijan and Chairman of the Expert Council on Mathematics and Mechanics of the Higher Attestation Commission under the President of Azerbaijan.
The symposium, supported by five universities including BSU, brought together around 100 scientists from around the world.
Professor Arif Selimov delivered a plenary lecture at the conference’s opening session. His presentation focused on new classes of lifts derived using holomorphic functions.